Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Piłka nożna


Hokej na lodzie z piłką przy nodze żółto-zielonych piłkarek na koniec rundy jesiennej (10. kolejka)

Jak zamienić piłkę nożną w hokej na lodzie? A będąc bardziej precyzyjnym, jak zamienić wynik piłkarskiego spotkania na rezultat osiągany przez hokeistów? Zapytajcie piłkarek KS-u Ostrovii, które wysoko wygrywają z MKS-em Pogonią Siedlce w ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2020/2021.

2020/11/pilkarki-ks-ostrovia-jpg_5fad00f56b1e7 fot. KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - drużyna kobiet

Nie będziemy trzymać was w niepewności. Spotkanie, które odbyło się 7 listopada w Wąsewie zakończyło się wynikiem 18:1 dla podopiecznych Michała Kacprzaka. Festiwal strzelecki, dojrzałość w rozegraniu piłki i lista strzelczyń długa, jak spis treści ostatniej kartki w książce liczącej setki stron. Dominacja, pewność i strata jedynej bramki w 81. minucie spotkania.

Pierwszy gol dla KS-u padł w 10. minucie, który rozwiązał nie worek, a plandekę ciężarówki z golami. Ciężko mówić tutaj o rywalizacji, kiedy odnosisz 17-krotnie większe zwycięstwo. Szacunek należy się MKS-owi Pogonii Siedlce za podjęcie rywalizacji.

O komentarz po spotkaniu poprosiliśmy trenera żeńskiej sekcji piłkarskiej KS Ostrovii, Michała Kacprzaka:

- Nasz rywal przyjechał bardzo młodym składem, dziewczyny posiadały umiejętności, jakie posiadały. To spowodowało taki wynik. My również nie posiadaliśmy pełnego składu, z drużyny wypadła Klaudia Zaremba z powodu choroby. Poza tym wszystkie dziewczyny zaliczyły minuty na boisku, uznaje to za dobry trening na zakończenie rundy jesiennej - komentuje spotkanie trener.

- Mamy niedosyt, liczyłem, że zdobędziemy 3-4 punkty więcej, a to dawałoby nam lepszą pozycję w tabeli. Zawaliliśmy dwa mecze, najbardziej żałuje spotkania z Wilanowem, który prowadziliśmy 3:1 i przegraliśmy 3:4. Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że przez wszystkie spotkania rundy jesiennej nie było tak, bym miał do dyspozycji wszystkie piłkarki. Zawsze ktoś nam wypadał, kogoś brakowało - dwie, trzy czołowe zawodniczki. Cieszę się też, że kadra jest na tyle szeroka, że te dziury udawało się załatać - ocenia rundę jesienną Michał Kacprzak.

- Niemniej jednak trochę niedosytu jest. Z przebiegu meczów, rundy moglibyśmy ugrać trochę więcej punktów - kończy wypowiedź trener piłkarek KS-u Ostrovia

Skład:
Amelia Pełszyńska, Alicja Kordyszewska, Ada Grabowska, Aleksandra Wilk, Sylwia Śladewska, Kinga Nienałtowska, Natalia Komor, Karolina Piasecka, Paulina Pakieła, Iza Lenarczyk, Amelia Skowrońska, Patrycja Cichowska, Marzena Dzierka, Natalia Grucelska, Ewelina Grucelska.

Gole:
Natalia Komor - 2x
Karolina Piasecka - 4x
Izabela Lenarczyk - 4x
Amelia Skowrońska - 5x
Ewelina Grucelska - 1x
Natalia Grucelska - 1x
Paulina Pakieła - 1x

KS Ostrovia rundę jesienną kończy na 5. miejscu z dorobkiem 14 punktów uzbieranych na przestrzeni 9 meczów. Data wznowienia rundy wiosennej nie jest jeszcze znana.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.