Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Kacper Frączyk brązowym medalistą Mistrzostw Polski

Zawodnik ostrowskiego klubu karate Kacper Frączyk w kategorii junior mł. +65 kg wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Open i Kata.

2020/11/3-miejsce-karate-jpg_5fb37a6063d7d fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

Turniej odbył się 14 listopada w Katowicach, jednocześnie trwały również Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Kacper stoczył trzy walki, z których wygrał dwie i to pozwoliło mu znaleźć się w półfinale. Zabrakło sił na wejście do finału, jednak walka o trzecie miejsce to już popis Kacpra - brązowy medal na szyi. W tej samej kategorii startował również Filip Pasek, który stoczył dwa wygrane pojedynki, ale startował z dalszej pozycji i nie zajął żadnego punktowanego miejsca.

Aleksander Cydejko w kategorii juniorów mł. -55 kg również bardzo dobrze walczył wygrywając swoje eliminacje, jednak przegrał walkę o wejście do półfinału i zajął 5 miejsce, tuż za podium. Weronika Kempista niestety przegrała z dużo cięższą zawodniczką w kategorii juniorek mł. +55 kg. W kata seniorów startował Maciej Grabowski. Gładko przeszedł eliminacje i dostał się do tury finałowej. Rywalizacja z elitą polskich techników karate to trudne zadanie i niestety musiał zadowolić się ósmym miejscem.

Sensei Radosław Grabowski podczas zawodów sędziował zarówno kata jak i walki zawodników.