Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Piłka nożna


Irzyk Cup w wykonaniu MKS-u Ostrowianki

Drużna MKS-u Ostrowianki z rocznika 2011 wzięła udział w ogólnopolskim piłkarskim turnieju Irzyk Cup rozgrywanym w Warszawie. Młodzi piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego po sobie na bemowskich boiskach pozostawili bardzo dobre wrażenie kończąc zawody na czwartym miejscu.

2020/11/irzyk-cup-jpg_5fb4e98318750 fot. Irzyk Cup

Turniej odbył się 14 listopada, a grono drużyn biorących udział w Irzyk Cup to bardzo silny zbiór akademii, który gwarantuje najwyższy poziom sportowy, tym samym najlepszy sprawdzian swoich umiejętności. Do startu w turnieju łącznie przystąpiło 12 drużyn.

112 minut spędzonych wspólnie na boisku, 14 goli strzelonych w 7 spotkaniach i mecz o trzecie miejsce. Duża dawka piłkarskich emocji i kolejne chwile dorzucane do bagażu doświadczeń, trenerów, jak i młodych piłkarzy. Ostatecznie udało się zdobyć czwarte miejsce, choć konkluzją całych zawodów jest świetnie przepracowane kilka ostatnich tygodni, które zaprocentowały i pozwoliły na zajęcie wysokiej, końcowej lokaty.

Chłopcy dali z siebie wszystko. Pierwsze grupowe spotkanie z ekipą FA Lublin to pewne zwycięstwo 4:1, drugi mecz to również zwycięstwo zespołu z Ostrowi Mazowieckiej, gdzie przeciwnikiem była drużyna Energii Kozienice - 2:0. Trzecie spotkanie to nieznaczna porażka z WBS-em Warszawą - 2:3. Czwarty mecz to koncertowa gra MKS-u i efektowne zwycięstwo 4:0 z YC Płock. Ostatnie grupowe spotkanie to dobra lekcja i porażka z Ursusem Warszawą 1:7.

Ostatecznie Ostrowianka wychodzi z drugiego miejsca w grupie do półfinału, a tam czeka zespół AP TOP 54 Biała Podlaska. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników - 1:1. Spotkanie rozstrzygnie seria rzutów karnych, niestety tym razem piłkarskie koło fortuny zatrzymało się na polu o nazwie Biała Podlaska.

Mecz o trzecie miejsce to rywalizacja piłkarzy Ostrowianki z gospodarzem turnieju - Irzykiem Warszawa, a w nim dominacja i przewaga bramkowa organizatora. Koniec końców MKS turniej na warszawskim Bemowie zakończył na czwartym miejscu.

O komentarz po turnieju poprosiliśmy koordynatora sekcji piłkarskiej MKS-u Ostrowianki, Adriana Orłowskiego:

- Kolejny raz braliśmy udział w Ogólnopolskim Turnieju Irzyk Cup rocznika 2011. Śmiało można stwierdzić, że był to najwyższy poziom rywalizacji z jakimi mieliśmy do czynienia z dotychczasowych turniejów. Mocna obsada, zespoły z kilku województw. Bardzo dobra organizacja - zaczyna Adrian. - Spędziliśmy na boisku prawie 2 godziny podczas gry. Jeśli chodzi o wyniki, po bardzo dobrych występach grupowych przyszło nam zmierzyć się w meczu półfinałowym, w którym padł wynik remisowy i wszystko rozstrzygnęły rzuty karne, w których niestety musieliśmy uznać wyższość rywali. Szkoda, bo patrząc na przebieg spotkania mieliśmy zdecydowanie więcej sytuacji od przeciwnika - ocenia przebieg turnieju koordynator MKS-u.

- Dla naszych zawodników to kolejne ogromne doświadczenie mierzyć się z najlepszymi zespołami z Polski. Kolejna szansa już niedługo, zostaliśmy zaproszeni na turniej Halowych Mistrzostw Warszawy, organizowanych przez Deltę Warszawa. Tam również sprawdzimy się na tle najsilniejszych rywali w swojej kategorii wiekowej - kończy wypowiedź Adrian Orłowski.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.