Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


Uczeń ZSCKR w Starym Lubiejewie stypendystą w ramach programu rozwoju szkół zawodowych (wideo)

W poprzednim roku szkolnym kilkoro uczniów z ZSCKR w Starym Lubiejewie otrzymało stypendium w ramach programu "Mazowsze stypendia dla uczniów szkół zawodowych" realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

2020/11/lubiejewo-logo-jpg_5faa61f9321a4

Dzięki otrzymanemu stypendium w wysokości około 5 tys. złotych, stypendyści mogli uczestniczyć w szkoleniach, kursach, obozach naukowych, wycieczkach edukacyjnych i innych wydarzeniach poszerzających wiedzę, rozwijających zdolności i umiejętności ucznia w zakresie kierunku rozwoju zawodowego. Mogli też nabyć pomoce dydaktyczne i oprzyrządowanie niezbędne do praktycznego wykorzystania wiedzy.

Jednym ze stypendystów w ZSCKR był Karol Jarząbek, obecnie uczący się w klasie 4BT. Podjął się on realizacji trudnego tematu: "Wpływ zastosowania wału posiewnego typu cambridge na poprawę stosunków wodnych w glebie i rozwój roślin". W związku z tym nabył wał posiewny i przeprowadził badania własne, których analizę znaleźć można w poniższej prezentacji. Znajduje się w niej odpowiedź na pytanie, czy rzeczywiście wykorzystanie wału posiewnego poprawia stosunki wodne w glebie, uniezależniając gospodarstwo rolne od suszy i pozytywnie wpływając na rozwój roślin. Publikacja wyników badań przeprowadzonych przez stypendystę jest jednym z warunków realizacji przyjętego Indywidualnego Planu Rozwoju. Opiekunką stypendysty była Anna Parys.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.