Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Podsumowanie XXI Sesji Rady Miasta Ostrów Mazowiecka

W środę 18 listopada odbyła się XXI Sesja Rady Miasta Ostrów Mazowiecka. Z uwagi na obecną sytuacje epidemiologiczną samorządowcy spotkali się w trybie zdalnym. Jednym z istotniejszych tematów podjętych na wczorajszej sesji był opustoszały budynek naprzeciwko kościoła NMP. 

2020/11/sesja-rady-miasta-jpg_5fb69bc6aa2c8 fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

Sesja rozpoczęła się o godz. 14.18, a zakończyła o 16.38. Wszyscy radni stawili się na posiedzeniu. Tematem otwierającym wczorajszą sesję była Informacja Burmistrza Jerzego Bauera o ofercie sprzedaży użytkowania wieczystego nieruchomości położonej przy ul. 3 Maja 28.

Następnie samorządowcy przystąpili do głosowania w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Ostrów Mazowiecka. Kolejna była uchwała w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi, a także uchwała w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta oraz informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2019/2020. Żadna z uchwał nie została odrzucona.

Na początku obrad odbyła się obszerna dyskusja z udziałem przedsiębiorcy oferującego sprzedaż użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. 3 Maja 28. Radni zadawali pytania, a przedsiębiorca udzielił odpowiedzi. W dyskusji wyraźnie podniesiono, że oferowana cena jest wysoka. Oferta sprzedaży działki jest propozycją nową i była omawiana po raz pierwszy. Stąd sugestie uczestników dyskusji, aby sprawę omówić szczegółowo na posiedzeniach komisji Rady Miasta. 

 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.