Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

V Międzynarodowy Turniej Young Oyama’s Cup w wykonaniu OKKK

Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wzięli udział w V Międzynarodowym Turnieju Young Oyama’s Cup , który odbył się w Bydgoszczy.

2020/12/zawody-karate-bydgoszcz-jpg_5fcf2c42dc48f fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

Wojownicy OKKK 28 listopada wywalczyli 5 medali dla Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Zdecydowanie najlepszy był Adam Kwasiborski, który wywalczył złoto pokonując po drodze trzech zawodników w swojej kategorii. Doskonały start zaliczyła Ewa Pasek w kategorii juniorek - zdobyła dwa srebrne medale w kumite i w kata. Weronika Kempista w juniorkach młodszych zdobyła brąz w kumite . Podobnie Kacper Frączyk również wywalczył brązowy medal. Pozostali zawodnicy niestety poza podium. Mocno obsadzony turniej i wysoki poziom walk szczególnie w starszych kategoriach. W zawodach OKKK reprezentowali Adam Kwasiborski, Ewa Pasek, Weronika Kempista, Kacper Fraczyk, Tomasz Parafiński, Filip Pasek, Filip Wilczyński, Kacper Pyśk, Kacper Dzierżanowski, Aleksander Cydejko, Kacper Podbielski i Damian Cymerman.

Sensei Radosław Grabowski podczas zawodów przewodniczył składowi sędziowskiemu podczas rozgrywania kategorii kata oraz w kumite. Zawody zgromadziły 200 zawodników z 15 klubów i zostały zorganizowane przez bydgoski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Jarosława Remusa.