Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Lekkoatletyka


Stadion miejski otrzymał Certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Stadion przy ulicy Kazimierza Warchalskiego w tym roku doczekał się dużych zmian i znaczącej modernizacji. Potwierdził to Polski Związek Lekkiej Atletyki, stadion został zaliczony do stadionów kategorii VB.

2020/12/boisko-warchalskiego-stadion-jpg_5fe2221db362c fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

Remont przeprowadzony na Warchalskiego polegał na wykonaniu odwodnienia bieżni, oświetleniu stadionu, częściowej wymianie ogrodzenia zewnętrznego, budowie nowych chodników oraz wykonaniu instalacji hydrantowej. W ramach Budżetu Obywatelskiego zainstalowano również automatyczne nawodnianie boiska, projekt ten zgłosił Paweł Skarpetowski. 

Przebudowa dotknęła też samej 4-torowej bieżni lekkoatletycznej wokół boiska do piłki nożnej oraz 6-torową bieżnię 100 m z żużlowej na syntetyczną - poliuretan. Wykonano też skocznię do skoków: w dal i trójskoku, wzwyż oraz o tyczce, rzutnię do rzutów: dyskiem, oszczepem oraz pchnięcia kulą. Obecnie trwają prace związane z dostarczeniem oraz montażem trybun dla 400 osób (100 miejsc zadaszonych).

- Otrzymane świadectwo jest dokumentem stwierdzającym zgodność wykonanej bieżni i urządzeń lekkoatletycznych z przepisami IAAF i PZLA, umożliwiającym rozgrywanie oficjalnych zawodów, uznawanie wyników uzyskanych na tych zawodach i ich zamieszczanie w oficjalnych statystykach. Wyniki uzyskane w warunkach zgodnych z przepisami zawodów będą podstawą do nadawania określonych klas sportowych - podaje Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej. 

Na stadionie miejskim mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe (bez biegu z przeszkodami), chód sportowy, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, pchnięcia kulą rzut dyskiem oraz rzut oszczepem. Według zapisów PZLA na ostrowskim stadionie będą mogły rozgrywać się zawody rangi okręgowej, lokalnej i szkolnej.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.