Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Nagroda Inspirującej Biblioteki Roku powędrowała do biblioteki w Ostrowi Mazowieckiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej dba o kulturalną stronę naszego miasta. Praca i trud włożony w projekt "Pamiętamy 1920-2020" został zauważony w nagrodzie Marszałka Województwa Mazowieckiego Inspirująca Biblioteka Roku - edycja 2020 roku.

2020/11/ostrowianie-spiewaja-27-jpg_5fbcec4fa324a

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej w konkursie zorganizowanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Inspirująca Biblioteka Roku - edycja 2020 roku została wyróżniona i uplasowana została na drugim miejscu. Wszystko za sprawą świetnego projektu, jakim żyła Ostrów Mazowiecka pod nazwą "Pamiętamy 1920-2020".

Od sierpnia do października w ramach projektu, który upamiętnić miał 100. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku na ziemi ostrowskiej zorganizowano szereg spotkań, przedsięwzięć i działań, które popularyzować miały lokalne dziedzictwo historyczne oraz pielęgnowały pamięci o ludziach i wydarzeniach z tamtych dni. Za sprawą "Pamiętamy 1920-2020" byliśmy świadkami między innymi pikniku historycznego, autokarowego rajdu historycznego, koncertu "Ostrowianie Śpiewają", czy spotkania z wnuczką uczestnika wojny polsko-bolszewickiej Moniką Beyer.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.