Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Wielki talent OKLA - Aleksandra Dobkowska

Aleksandra Dobkowska to niewątpliwie bardzo duży talent Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Jeszcze nigdy w historii naszego miasta nie mieliśmy tak perspektywicznej zawodniczki w konkurencji skoku wzwyż. Na jakie wyniki stać utalentowaną ostrołęczankę?

2021/01/aleksandra-dobkowska-jpg_5ff83e9a4fe5c

Kluczową imprezą dla podopiecznej trenera Bartosza Witkowskiego w 2020 r. były Mistrzostwa Polski U16 w Słupsku. 14-latka jechała na zawody z siódmym wynikiem w kraju - 160 cm, dlatego teoretycznie medal wydawał się być bardziej w sferze marzeń.

Zawodniczka OKLA wspięła się na wyżyny swych możliwości i wynikiem 162 cm ustanowiła nowy rekord życiowy. Taki sam rezultat uzyskała Hanna Grabowska, jednak zaliczyła jedną zrzutkę mniej i wywalczyła brązowy medal. Mistrzynią została Emilia Twardowska (Stal LA Ostrów Wlkp.) z wynikiem 168 cm, a srebro wywalczyła Milena Patejuk (AML Słupsk) z wynikiem 165 cm.

Po występie pozostał spory niedosyt, bo do wywalczenia medalu zabrakło naprawdę niewiele. Na 2021 r. zawodniczka ma bardzo ambitny plan uzyskania 175 cm i wywalczenia tytułu mistrzyni kraju, w przyszłości celem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich i walka o najwyższe trofea.

Aleksandra Dobkowska czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.417 na numer 7168. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2020 w Regionie dostępny na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2020. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.