Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Wartościowe wyniki na koncie Artura Gawkowskiego

W Ostrowi Mazowieckiej nie brakuje doświadczonych lekkoatletów, którzy z powodzeniem rywalizują w imprezach biegowych. Jednym z nich jest 29-letni zawodnik Ostrów Biega Artur Gawkowski, który w 2020 roku zapisał na swoim koncie bardzo wartościowe wyniki.

2021/01/artur-gawkowski-jpg_5ffc555a27a68

Sezon startów rozpoczął od zawodów Ultra Śledzia, które odbyły się w ostatni weekend lutego. Bieg na dystansie 85 km pokonał w czasie poniżej 10 godzin. W lipcu na VII biegu ku czci Błogosławionego Edwarda Grzymały zajął trzecie miejsce, a druga lokata przypadła mu w zawodach biegowych pod nazwą VII Leśna Dycha Św. Rocha - oba biegi na dystansie 10 km.

W kolejnym starcie w Supraskim Maratonie Leśnym wywalczył siódme miejsce. Kolejne tygodnie ciężkich treningów podporządkowane były startowi w Bison Ultra Trial, którego trasa przewiduje 100 km. W zawodach zdrowie nie pozwoliło na uzyskanie dobrego wyniku i Artur Gawkowski musiał opuścić trasę.

Sezon 2020 zakończył pod koniec października zajmując trzecie miejsce w XI Biegu Bobra na dystansie 9 km. Łącznie pokonał 2700 km i z pewnością w 2021 roku możemy się spodziewać kolejnych bardzo udanych startów na jego koncie.

Artur Gawkowski czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.473 na numer 7168. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2020 w Regionie dostępny na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2020. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.