Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sporty walki

Medalowa reprezentacja brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów

Zofia Perzan i Oliwia Staniaszek z brokowskiego Klubu Karate Kyokushunkai wywalczyli medale na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów w Karate Kyokushin.

2021/03/karate-brok-jpg_603f39b3f1fd1 Fot. Klub Karate Kyokushunkai Brok

W dniu 28 lutego 2021 roku na hali sportowej Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Karate Kyokushin. Świetnie na turnieju spisała się Zofia Perzan wygrywając wszystkie pojedynki w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Tym samym zawodniczka z BKKK została mistrzynią Mazowsza.

Oliwia Staniaszek natomiast w już strefie medalowej nie zdołała pokonać swojej rywalki z Zielonki. Nasza zawodniczka turniej w stolicy zakończyła na trzecim miejscu. Złoto i brąz na zawodach rangi mistrzowskiej jest dużym sukcesem, zwłaszcza, że był to pierwszy start na zawodach po rocznej przerwie.

W zawodach organizowanych przez Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego wystartowało 256 zawodników z 26 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate. Turniej ze względu na obowiązujące przepisy podzielony został na dwie tury, bez udziału publiczności.