Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Cztery medale OKKK na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai wziął udział w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate. Zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej wywalczyli cztery medale, w tym złoto Kacpra Podbielskiego.

2021/03/karate-mistrzostwa-mazowska-okkk-jpg_604b49536e297 Fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

W niedzielę 28 lutego 2021 roku na hali sportowej Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Mistrzostwa
Województwa Mazowieckiego w Karate. Łącznie wystartowało 256 zawodników z 26 mazowieckich klubów zrzeszonych w OZK WM. Walki zawodników na czterech matach oceniało łącznie 24 sędziów, rolę sędziego głównego turnieju z ramienia OZK WM sprawował sensei Tomasz Lewkowicz. Organizatorem turnieju był KU AZS UW - sensei Maciej Górski.

Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wywalczyli w tych mocno obsadzonych zawodach cztery medale, a pięciu zawodników uplasowało się tuż za podium zajmując piąte miejsca (w kategoriach liczących po 15-20 zawodników). Oto wyniki OKKK:

• Kacper Podbielski - I miejsce,
  • Aleksander Cydejko - II miejsce,
  • Kacper Pyśk - II miejsce,
  • Ewa Pasek - III miejsce,
  • Julia Parafińska, Tomasz Parafiński, Weronika Kempista, Jakub Łojek i Przemysław Wielądek - V miejsce.

Podczas Zawodów Sensei Radosław Grabowski kierował zespołem sędziowskim jednej z mat, sensei Maciej Grabowski zadebiutował jako sędzia podczas zawodów, a sensei Tomasz Marcjaniak pełnił rolę sekundanta i przygotowywał zawodników do startów. Udział w zawodach zawodników OKKK odbył się przy wsparciu Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka.