Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe

Kaczorowska i Narewska wicemistrzyniami kraju!

Znakomity start dziewcząt podczas Mistrzostw Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczne Jarosława Samoraja wywalczyły dwa tytuły wicemistrzowskie oraz dwa miejsce tuż za podium.

2021/04/177625077-304051797741344-2375875857219987635-n-jpg_6083e19f8829d Ekipa UOKLAS Ostrów Mazowiecka (od lewej): Karolina Krawiec, Julia Kaczorowska, Jarosław Samoraj (trener), Karolina Małecka, Martyna Narewska

- Jestem zadowolony ze startu moich podopiecznych. Wywalczyliśmy dużo punktów, a dziewczyny pobiły własne rekordy życiowe. Mamy powody do zadowolenia, bo praca wykonywana na treningach daje efekty. Start w Zamościu był dla mnie również szczególny, gdyż debiutowałem jako trener na zawodach takiej rangi - mówi Jarosław Samoraj, szkoleniowiec UOKLA Ostrów Mazowiecka.

Trzy medale w kategorii powyżej 87 kg wywalczyła Martyna Narewska. 18-latka w dwuboju zajęła drugie miejsce. W rwaniu zanotowała 85 kg, zaś w podrzucie 105 kg. Martyna próbowała ostatnim podejściem przeskoczyć Julię Janiak z Unii Hrubieszów, lecz nie udało się. Narewska zakończyła zmagania z wynikiem 190 kg, gorszym o 1 kg od rywalki. Oprócz srebra za dwubój odebrała złoto za rwanie oraz medal za drugie miejsce w podrzucie.

Wicemistrzynią Polski w kategorii do 81 kg została Julia Kaczorowska. 18-latka zakończyła start z wynikiem 165 kg (77 kg w rwaniu i 88 kg w podrzucie). Podopieczna Samoraja odebrała srebrne krążki również za boje. Mistrzynią z wynikiem 204 kg została Agnieszka Rak ze Znicza Biłgoraj.

3 kg zabrakło Karolinie Krawiec do brązowego medali w kategorii do 59 kg. 20-latka zakończyła start z wynikiem 138 kg (61 kg w rwaniu i 77 kg w podrzucie). Zawodniczka UOKLA zajęła trzecie miejsce w podrzucie. Mistrzostwo wywalczyła Monika Szymanek z LKS Dobryszyce z wynikiem 191 kg. Brąz zdobyła Julia Pikulska z LKS Polwica Wierzbno z wynikiem 141 kg.

Tuż za podium uplasowała się Karolina Małecka. 20-latka w kategorii do 71 kg uzbierała 135 kg (60 kg w rwaniu i 75 kg w podrzucie). Złoto odebrała Andżelika Kaczmarczyk z MAKS Tytan-Oława z wynikiem 197 kg.