Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Teatr


Teatr Scena Kotłownia otrzymał dotacje Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Teatr Scena Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej otrzymał dotację z Sejmiku Województwa Mazowieckiego w formie grantu na działalność zespołu teatralnego. Dotacja na poczet ostrowskiego teatru wyniosła 25 tys. zł.

2018/08/scena-kotlownia-logo-jpg_5b7a7eebb9771 fot. Teatr Scena Kotłownia

Teatr Scena Kotłownia otrzymał dotację przyznaną przez komisję konkursową Sejmiku Województwa Mazowieckiego w kwocie 25 tyś zł, otrzymując bardzo wysoką ocenę 96 punktów na 100 możliwych. Jednocześnie plasując się na 16 pozycji z 510 projektów złożonych z terenu województwa mazowieckiego. Z terenu naszego powiatu zostało złożonych 10 projektów z czego aż 4 otrzymały dofinansowanie.

Dzięki otrzymanej dotacji Scena Kotłownia będzie prowadzić zajęcia teatralne, dykcję oraz recytację. Projekt przewiduje wystawianie spektakli teatralnych na rzecz mieszkańców regionu ostrowskiego.

- To bardzo dobra wiadomość. Serdecznie gratuluję kolejnym trzem beneficjentom z naszego powiatu, którzy również otrzymali dofinansowanie na działania kulturalne. Spodziewam się, że wszyscy składali o wyższe kwoty, niż otrzymali, ale jest to podyktowane tym, aby jak najwięcej organizacji otrzymało dofinansowanie. Mnie bardzo cieszy również wysoka ocena projektu Sceny Kotłownia. W projekcie po prostu opisaliśmy to, czym się zajmujemy, to co robimy od lat na rzecz naszego miasta i jak widać spotkało się to z dużym uznaniem. Nie otrzymaliśmy dotacji na drugi projekt, który złożyliśmy w konkursie, ale trudno, pewnie jeszcze nie czas na innowacje w naszym regionie.
- mówi Rafał Swaczyna założyciel i inicjator Teatru Scena Kotłownia


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.