Opublikowano

Dwa dni emocji piłki ręcznej (zdjęcia)

W miniony weekend, po kilkukrotnym przekładaniu imprezy, w końcu dokonała się pełnoletność turniejów żeńskiej piłki ręcznej pod nazwą

W miniony weekend, po kilkukrotnym przekładaniu imprezy, w końcu dokonała się pełnoletność turniejów żeńskiej piłki ręcznej pod nazwą Wiosenny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o puchar wójta gminy Małkinia Górna. Zarząd oraz rodzice zawodniczek z niecierpliwością i utęsknieniem czekali na to ważne wydarzenie z punktu widzenia kończących już karierę pod banderą dziesięciu dziewcząt będących ósmoklasistkami. 

- W naszym stowarzyszeniu, które jest powołane do życia przy Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej, nie praktykujemy aby kontynuować szkolenie w momencie ukończenia przez dziewczęta szkoły z wielu powodów. Sobota była pełna wielu emocji i wzruszeń, nie tylko z tytułu rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim z tytułu pożegnania i podsumowania szkolenia naszych zawodniczek, które po części są w naszym klubie od 2015roku. Zawsze po naszych turniejach podkreślamy z satysfakcją, że panuje u nas bardzo towarzyska atmosfera, która sprzyja nawiązywaniu wzajemnych kontaktów między dziewczętami oraz trenerami. Nikt nie wyjedzie głodny czy z pustymi rękami. Są puchary, wyróżnienia, jest poczęstunek dla wszystkich, dużo grania, fajnej atmosfery i przeżyć pozasportowych. W sobotę był piękny tort ufundowany przez rodziców dziewcząt, a UKS pamiątkowe fotoalbumy. Na wspólny sukces składa się praca sztabu ludzi pod wodzą prezesa UKS Dwójka Małkinia Górna Zbigniewa Baczewskiego i wiceprezes Ewy Kruszewskiej - mówi Agata Rostkowska, trener drużyn z Małkini Górnej.

  
Administracyjnie w turniejach wzięły udział reprezentantki z trzech województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego. Jeśli chodzi o rywalizację sportową, turniej stał na wysokim poziomie. Niech potwierdzeniem tego będzie fakt choćby Zielonki, który to zespół już w ten weekend, na drodze awansu, uzyskał prawo walki o 1/8 mistrzostw Polski w kategorii młodziczka czy zespół z Giżycka, który zatrzymał się w walce o 1/16 mistrzostw Polski w tej kategorii.


Rocznik 2006
Gospodynie wywalczyły trzecie miejsce. Dwójka Małkinia wygrała 18:14 z Czarnymi Regimin oraz 10:4 z Łukovią Łuków. Nasz dziewczęta musiały uznać wyższość dwóch ekip. Zawodniczki Rostkowskiej uległy: 11:16 UKS Zielonka i 10:13 MTS Giżycko. Najlepsze okazały się dziewczęta z Zielonki, zaś drugą lokatę uzyskały zawodniczki z Giżycka.

Najlepsza zawodniczka turnieju: Flis Patrycja – MTS Giżycko 
Najlepsza snajperka turnieju :   Sadzyńska Maja – UKS Zielonka (21 bramek)
Najlepsza bramkarka turnieju: Gut Aleksandra – UKS Dwójka Małkinia Górna 

Wyróżnienia w postaci statuetek dla najlepszych zawodniczek w poszczególnych zespołach:
• MUKS Czarni Regimin – Chodkowska Natalia
• UKS Zielonka – Socha Natalia
• MTS Giżycko – Gołubowska Amelia
• SPR Łukovia Łuków – Jóźwik Julia
• UKS Dwójka Małkinia Górna- Maria Barzyczak 


Rocznik 2008
- Niedziela, miała troszkę inny charakter, bo grały dziewczęta młodsze, a w małkińskim UKS- ie będziemy cieszyć się z tego zespołu jeszcze rok. W szranki rywalizacji stanęły dziewczęta z rocznika 2008 i młodsze, czyli kategoria dzieci. Do naszego pięknego pełnowymiarowego obiektu przyjechały ekipy: MDK Jedynka Bartoszyce, MUKS Czarni Regimin, UKS Zielonka, MKS Pogoń Siedlce - dodaje Rostkowska.

Jej podopieczne zajęły drugie miejsce. Zawodniczki Dwójki zremisowały: 19:19 z ekipą z Regimina oraz pokonały: 19:7 reprezentację Zielonki, 16:12 zespół z Siedlec i 17:9 rywalki z Bartoszyc. Drużyna z Regimina wygrała turniej dzięki lepszemu bilansowi bramek. 

Najlepsza zawodniczka turnieju : Julia Polińska – UKS Dwójka Małkinia Górna
Najlepsza snajperka turnieju : Nikola Jankowska – MDK Jedynka Bartoszyce
Najlepsza bramkarka turnieju: Koc Amelia – Czarni Regimin 
Wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek w poszczególnych zespołach : 
MDK Jedynka Bartoszyce – Amelia Leduchowicz
MUKS Czarni Regimin – Nadia Lipowska
UKS Zielonka – Zuzanna Nejfeld
MKS Pogoń Siedlce – Weronika Wysocka
UKS Dwójka Małkinia Górna – Maja Sierota 

- Tak zakończyły się nasze dwu dniowe zmagania w dwóch kategoriach wiekowych. Ogromnie cieszymy się, że turniej się dokonał w tych niepewnych czasach drżeliśmy do końca. Dziękujemy bardzo wszystkim za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie imprezy i planujemy, kolejne bliźniacze wydarzenie czyli Turniej Mikołajkowy, odbywający się od ośmiu lat i będący młodszym bratem naszej wiosny - kończy Rostkowska.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz