Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe

Ambroziak ze złotem, Grzymała ze srebrem!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się przedstawiciele UOLKA Ostrów Mazowiecka podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów.

2021/05/187001366-538318527154878-410194196640900409-n-jpg_60a76b593c4a4

Mistrzem Polski w grupie do 96 kg w kategorii do 17 lat został Mateusz Ambroziak. Podopieczny Jarosława Samoraja wygrał z wynikiem 256 kg w dwuboju. W rwaniu osiągnął 115 kg, zaś w podrzucie 141 kg. Drugi Damian Matuszewski z Husarii Lubraniec uzyskał o 6 kg mniej.

W grupie 15-latków w kat. 67 kg srebrnym medalistą został Szymon Grzymała. 14-latek uzyskał 177 kg w dwuboju (85 kg w rwaniu i 92 kg w podrzucie). Mistrzostwo stało się udziałem Kacpra Filipiaka z Husarii Lubraniec, który uzyskał 205 kg w dwuboju.

- Obaj zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Za nimi kapitalne starty i po niesamowitej walce mamy w Ostrowi mistrza oraz wicemistrza kraju. Jesteśmy bardzo zadowoleni. W październiku mamy mistrzostwa Polski do lat 15 i 17. Szymon i Mateusz będą naszymi ogromnymi nadziejami na medale - mówi Jarosław Samoraj, szkoleniowiec UOKLA Ostrów Mazowiecka.

W Siedlcach zaprezentowali się ponadto czterech zawodnicy. Wojciech Pamrów w tej samej grupie co Szymon zajął szóste miejsce z wynikiem 155 kg w dwuboju (50 kg w rwaniu i 65 kg w podrzucie), a czternasty był Mateusz Stelmach - 74 kg (34 kg w rwaniu i 40 kg w podrzucie).

Dziewiąte miejsce w grupie 15-latków w kat. 81 kg zajął Filip Kubat. Wyrwał 40 kg, podrzucił 50 kg. Michał Kostka wśród 17-latków w kat. 67 kg zajął szóste miejsce z wynikiem 164 kg (73 kg w rwaniu i 91 kg w podrzucie).