Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka


Złoto oraz srebro ostrowskich "Goryli"  (zdjęcia)

Zawodnicy Academia Gorila Ostrów Mazowiecka zdobyli złoto oraz srebro na Pucharze Polski. Najwyższe miejsce na podium wywalczył Tomasz Gumkowski, srebro zaś padło łupem Adama Laskowskiego.

2021/06/4-1-jpg_60c34cafd575e

Po blisko półrocznej przerwie od startów w zawodach, spowodowanej pandemią koronawirusa w końcu zawodnicy Brazylijskiego Jiu Jitsu mogli wrócić do rywalizacji. XI Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu, który jest jedną z najważniejszych imprez na krajowej scenie BJJ odbył się w ubiegły weekend.  Wśród tłumu śmiałków walczących o Puchar Polski swoje umiejętności zaprezentowali również „Goryle” z Ostrowi Mazowieckiej. 

Po długim rozbracie ze sportem, problemami związanymi z zamkniętymi siłowniami, basenami oraz klubami sportów walki po ponad 5-cio letniej przerwie od startów w zawodach powrócił Tomasz Gumkowski.  Popularny „Gumiś” nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu do współzawodnictwa. Po 4 zaciętych walkach Tomasz zdobył złoty medal Pucharu Polski. Zawodnik ostrowskich „Goryli” nie pozostawił cienia wątpliwości kto tego dnia był najlepszy w swojej kategorii, odprawiających wszystkich rywali przed czasem. 

Na drugim stopniu podium uplasował się weteran ostrowskiego teamu Adam Laskowski. Adam zdążył przyzwyczaić kibiców do regularnych sukcesów i nikogo nie dziwi wysoki wynik na tak ważnej imprezie jak Puchar Polski. Złoto było blisko jednak ostatecznie Laskowski musiał się zadowolić srebrnym medalem. 

- Cztery walki, cztery poddania. „Gumiś” tego dnia był nie do zatrzymania - mówi trener ostrowskich „Goryli”. - Tomek regularnie i rzetelnie pracował na swój sukces przez ostatnie pół roku, to nie przypadek lecz wynik ciężkiej pracy. Adam z każdych zawodów przywozi zdobycze medalowe, nie zawiódł i tym razem. Wiem że nie odpuści i następnym razem znów powalczy o złoto!

Niestety, przez aktualną sytuację epidemiologiczną w krajowym kalendarzu nie zostało zbyt wiele okazji do zaprezentowania swych umiejętności przed wakacjami.  Poza Tomaszem Gumkowskim oraz Adamem Laskowskim Academię Gorila Ostrów Mazowiecka reprezentowali również: Albert Żbik, Krystian Śladewski, Paweł Borowy i Mariusz Bojarski. Panowie zostawili serce na macie i dali dobre walki, niestety tym razem musieli uznać wyższość swych rywali. 

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Złoto oraz srebro ostrowskich "Goryli"  (zdjęcia)

1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.