Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Kino


Od dziś film pt. "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" w kinie Ostrovia

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na film pt. "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". Premiera filmu przypada na dzień 17 września.

2021/08/kino-ostrovia-fot-ostrowmaz24-jpg_6113b0e8a4178

Premierę filmu pt. "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" reżyserii Tadeusza Syka będzie można obejrzeć codziennie w dniach od 17 do 23 września w kinie Ostrovia.

- Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem "Radwan II". Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać - pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei. Widziana w oddali płonąca Warszawa i przynoszone przez wiatr spalone fragmenty książek przypominają o trwającym w mieście Powstaniu. Kolejne transporty rannych ze stolicy wymagają natychmiastowej opieki, a niemieckie patrole przeczesują teren w poszukiwaniu wycofujących się bohaterów. W tych niezwykle trudnych czasach hartuje się siła ducha i wielkość serca przyszłego Prymasa Polski. W ogłuszającym huku ostrzałów artyleryjskich, przy łóżkach rannych Powstańców, czy podczas mrożących krew w żyłach spotkań z bezdusznymi hitlerowskimi żołnierzami - wiara ks. por. Wyszyńskiego się hartuje i kształtuje. "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie "Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?" - czytamy na stronie internetowej filmweb.pl

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.