Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Pełna atrakcji Noc Bibliotek w Broku

Noc Bibliotek w Broku była niezwykle ciekawa, dzieci obejrzały prezentację poświęconą sowom, przygotowały swój własny las w słoiku oraz wzięły udział w poszukiwaniach ukrytego skarbu.

2021/10/pelna-atrakcji-noc-bibliotek-w-broku-fot-biblioteka-publiczna-w-broku-jpg_616527b546a6c Fot. Biblioteka Publiczna w Broku / Facebook

Biblioteka Publiczna w Broku zorganizowała w sobotni wieczór 9 października Noc Bibliotek. Uczestników tego wydarzenia odwiedził leśnik z Nadleśnictwa Ostrołęka Damian Piekarski, który przedstawił prezentację na temat sów oraz opowiedział o ich gatunkach i zwyczajach. Pozostając w leśnej tematyce, dzieci miały możliwość wykonać swój oryginalny las w słoiku, który zabrały ze sobą do domu.

Poszukiwania skarbu poprzedziła opowieść o sowie, która odkrywała świat i zamieszkała w bibliotece. Był to wstęp, który wprowadził dzieci w tematykę poszukiwań zaginionego skarbu, do którego prowadziły wskazówki skryte w różnych miejscach biblioteki. Po poszukiwaniach i rozwiązywaniu zagadek, które pomogły w odnalezieniu skarbu przyszedł czas na posiłek i chwilę odpoczynku.

Po regeneracji sił dzieci przebijały balony, w których znajdowały się zadania wymagające wytężenia umysłu. Na zakończenie uczestnicy mieli zadanie odnaleźć zakładki, które były ukryte w książkach. Świetny uzupełnieniem wieczoru były zabawy z kocami oraz poszukiwanie bibliotekarza.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.