Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe


Zawodniczka Dwójki w kadrze. Aleksandra Gut: Jestem bardzo szczęśliwa

Podopieczna Agaty Rostkowskiej znalazła się w kadrze wojewódzkiej młodziczek Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej. 14-latka jest bramkarką UKS Dwójka Małkinia Górna.

2021/11/gut-jpg_619f5d728b504

- Dla mnie to nowe doświadczenie. Wcześniej nie miałam styczności z piłką ręczną plażową, ale mam nadzieję, że będzie to fajna przygoda. Podczas turnieju w Płocku zostałam zauważona przez selekcjonerkę kadry i następnego dnia moja trenerka Agata Rostkowska poinformowała mnie o tym, że mogę wziąć udział w zgrupowaniu. Ucieszyłam się, bo jest to dla mnie wielka szansa - mówi Aleksandra Gut.

Zdolna bramkarka rozpoczęła przygodę z piłką ręczną pięć lat temu. - W mojej szkole pierwszy raz w historii powstała klasa sportowa o profilu piłki ręcznej. Udało mi się do niej dostać. Od pierwszego turnieju stoję na bramce. Już od tamtej pory czułam, że nie będę chciała grać na innej pozycji - dodaje.

Reprezentacja będzie trenowała na piasku. - Zastanawiałam się, gdzie będziemy ćwiczyć. Przecież na dworze jest zimno, ale wiem, że mamy do dyspozycji piękny obiekt na Monta Beach pod balonem, także będzie ciepło. To zupełnie nowe doświadczenie grać na ciepłym piasku - mówi.

14-latka ma marzenia. - Chciałabym zagrać w reprezentacji Polski. Reprezentowanie swojego kraju z orzełkiem na piersi to coś, do czego będę dążyła. Podziwiam Sławomira Szmala, który do niedawna zachwycał w barwach Vive Kielce i zespole narodowym - kończy.

Aleksandra Gut jest młodą i świetnie zapowiadającą się piłkarką ręczną. Zawodniczka UKS Dwójka Małkinia Górna od 24 do 26 listopada bierze udział w zgrupowaniu szkoleniowym w piłce ręcznej plażowej. Wielkie gratulacje!

 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.