Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sporty walki

Perzan z niesamowitymi doświadczeniami. Musiała uznać wyższość mistrzyni Europy

W Katowicach odbyły się Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO. W zawodach wzięło udział ponad  600 zawodników z 22 krajów Starego Kontynentu. Brokowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowała Zofia Perzan.

2021/12/perzan-zofia-jpg_61a89af763749

Podopieczna Zbigniewa Wójcickiego startowała w kategorii kumite juniorów 16-17 lat do 60 kg. 16-latka wygrała pierwszy pojedynek z reprezentantką Hiszpani. W drugim starciu Zosia uległa w pojedynku z zawodniczką z Rosji, która w tym dniu pokonała wszystkie swoje rywalki i została mistrzynią Europy.

- Dostałam się do czołowej ósemki najlepszych zawodniczek z całej Europy. Ciężko przygotowywałam się na te zawody i jestem z siebie nawet zadowolona. Były jakieś niedociągnięcia, ale najgorszą robotę zrobił tu stres, którego nie mogłam opanować. Cieszę się z tego, co do tej pory osiągnęłam, lecz jest niedosyt. Pierwszą walkę wygrałam z reprezentantką Hiszpanii, a drugą walkę dzielnie przewalczyłam z reprezentantką Rosji, która zajęła pierwsze miejsce w tej kategorii. Ja po tej walce zakończyłam swój start - mówi Zofia Perzan.

Zawodniczka wspomina, iż była bardzo miła i zdrowa atmosfera, a zawody szły szybko i bezpiecznie. - Na koniec chciałabym podziękować mojemu trenerowi i klubowi za wsparcie i przygotowanie, a także mojej rodzinie i przyjaciołom, którzy również dali mi siłę do działania. Dziękuję również pani wójt Małkini za wsparcie finansowe wyjazdu do Katowic - dodaje.

Organizacyjnie i sportowo zawody stały na najwyższym poziomie. Reprezentacja Polski również nie zawiodła. W pierwszym dniu startowali juniorzy, w drugim seniorzy.  Drużynowo pod względem zdobytych medali, zarówno w pierwszym dniu jak i w drugim Polska zajęła drugie miejsce za Rosją.