Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe


Rostkowska w Małkinii szkoli diamenty

Wszyscy wiedzą, że w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkinii Górnej obok trzech zespołów ligowych funkcjonuje również najmłodsza grupka dziewczynek z klas I-III, która poznaje tajniki piłki ręcznej. Za dziewczętami turniej w Siedlcach.

2021/12/dsc-0771-jpg_61af2eb10bce2

- Nazywamy tą grupę przedszkolem UKS Dwójka Małkinia Górna. W ostatnią niedzielę listopada odbył się turniej mini piłki ręcznej w ramach programu "Gramy w ręczną" pod honorowym patronatem prezydenta Siedlec. Oczywiście na imprezie nie zabrakło dziewczynek uczestniczących w zajęciach w w/w programie, do którego, drugi raz z rzędu, została zakwalifikowana nasza szkoła - mówi Agata Rostkowska, trenerka Dwójki.

W hali ARMS w Siedlcach odbyły się zmagania szczypiornistów oraz szczypiornistek z klas I-III. Organizatorami turnieju był MKS Pogoń Siedlce, ZPRP , Szkoła Podstawowa nr 5 oraz miasto Siedlce. Na turniej zjechało około 150 dzieci. Obok naszej drużyny były dzieci: z Cegłowa, Ulanu-Majorat, Zwolenia, Winnicy i Siedlec. Zmagania odbywały się na trzech równoległych boiskach jednocześnie. Grano czwórką zawodniczek plus bramkarka. Bramki, jak przystało na tą kategorię wiekową, były małe, do mini piłki ręcznej.  Rozegranych zostało 42 mecze.

Reprezentantki Dwójki rozegrały sześć meczów w wymiarze czasowym 1x12 minut. W sumie 72 minuty gry. - Pięciogodzinna rywalizacja była zacięta i emocjonująca, a wynik był sprawą drugorzędną. Trzeba podkreśli, że większość meczów wygraliśmy. Ideą turnieju było zaszczepienie chęci kontynuowania rozwoju w kierunku piłki ręcznej. Na zakończenie do młodych sportowców skierował słowo prezydent Andrzej Sitnik oraz Robert Chojecki - wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce, słowa uznania i podziękowania za chęci do uprawiania sportu - dodaje. 

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, worki na buty oraz przypinki z logiem programu "Gramy w ręczną". Podczas turnieju rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach zorganizowali poczęstunek dla trenerów, opiekunów i samych dzieci. - Bardzo dziękuję koledze Adamowi Kochowi, który pojechał z dziewczynkami w towarzystwie kilku rodziców na tą imprezę. Rodzice zresztą sponsorowali wyjazd swoich pociech na turniej. Przeżycia po pierwszym takim turnieju dla dzieci i ich rodziców - niezapomniane. Już nie możemy się doczekać kolejnych zmagań, więc dzielnie ćwiczymy we wtorki i czwartki - kończy.

SP nr 2 Małkinia Górna reprezentowały (rocznik 2012 i mł.): Helenka Kozłowska, Ania i Gabrysia Skorek, Nadia Przesmycka, Agatka Rostkowska, Lena Ferenc, Sandra Zawistowska, Hania Nozderka, Amelka Sokołowska i Ola Nimira. 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.