Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe


Ósma pozycja Brzostek. "Walczyłam z bólem. Udało się"

Dobry start w Pucharze Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów zaliczyła Karolina Brzostek, która ukończyła zmagania na ósmej pozycji. 21-latka w rwaniu uzyskała 70 kg, zaś w podrzucie o 10 kg więcej. 150 kg w dwuboju dało jej 206,7 pkt w punktacji Sinclair'a.

2021/09/karolina-brzostek-jpg_615457429d98e

- W pucharze startowałam po raz pierwszy i wróciłam do domu z nowym doświadczeniem. Jestem bardzo zadowolona z wyniku, ponieważ tydzień wcześniej doznałam kontuzji na obozie kadry narodowej. Skręciłam stopę. Był to niefortunny upadek. Pomimo tego stwierdziłam, że się nie poddam i mimo bólu pojechałam. Wynik jaki uzyskałam naprawdę mnie zaskoczył, zwłaszcza w rwaniu, gdzie uzyskałam 70 kg. Podrzut okazał się dość bardziej problematyczny, ale udało się zakończyć na 80 kg - mówi Karolina Brzostek.

Jak mówi Brzostek, jest zadowolona i dumna z osiągniętego wyniku. - Wysiłek docenili organizatorzy i sponsorzy, wręczając każdej z zawodniczek nagrodę pieniężną. Czuję się wyróżniona, biorąc udział w tak wysokiej rangi imprezie sportowej. Startowałam wśród 12 najlepszych zawodniczek w Polsce. To duże osiągnięcie. Większość z nich to moje koleżanki - dodaje.

Za 21-latką ostatnie zawody w tym roku. - Był to ciekawy czas. Miałam swoje wzloty i upadki, ale to uczy pokory i wytrwałości. W tym roku spełniłam też małe marzenie, a mianowicie wyjazd na mistrzostwa Europy. Do tego dołożyłam wiele innych przygód sportowych na arenie krajowej. Mam na koncie złoto mistrzostw Polski i kilku innych zawodów mniejszych rang, a przy okazji zwiedziłam wiele pięknych miejsc i zdobyłam nowe znajomości wraz z doświadczeniem. Chcę bardzo podziękować wszystkim, którzy dokładali cegiełkę do tego, bym była tu gdzie teraz. Jestem wam wdzięczna - kończy 21-latka.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.