Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe

Małkinianki z porażką

Pracowite dni miały dziewczęta szkolone w UKS Dwójka Małkinia Górna. Młodsze z rocznika 2010/2011 adeptki handballu były na turnieju mikołajkowym w Siedlcach, gdzie po serii gładkich zwycięstw, zatrzymały się w finale, z gospodyniami przegrywając, po bardzo emocjonującej walce, jedną bramką.

2021/12/malkinia-2-jpg_61b31616e9716

Dzień później młodziczki (2007 i mł.) na własnym parkiecie zmierzyły się z Agrykolą Warszawa. - Przystąpiłyśmy do starcia w pełnym 14-sto osobowym składzie. Spotkanie wyglądało zdecydowanie słabiej niż ich młodszych koleżanek dzień wcześniej. Już od pierwszych minut warszawianki pokazały kto tu rozdaje karty. Pierwsza zdobyta przez nasz zespół bramka, pada dopiero w siódmej minucie, a na tablicy pokazał się wynik 1:3. Dopiero w 22. minucie złapałyśmy kontakt na 8:9. Niestety, nie trwało to długo, bo do końca pierwszej połowy my dorzuciłyśmy dwie bramki, a przeciwniczki cztery - mówi Agata Rostkowska.

Trenerska Dwójki przyznaje, że druga połowa już całkowicie przebiegała pod dyktando przeciwniczek. Przy siedmiobramkowej przewadze w 33. minucie przeprowadzane były odważne zmiany na zawodniczki rezerwowe, które zrobiły różnicę w efekcie gry. - Niestety, nasza przegrana nie była przypadkowa. Praca sędziów również nie pozostawia cienia zarzutu. Przeciwniczki każdy nasz błąd w obronie wykorzystywały do zmiany wyniku na swoją korzyść. Na pięć podyktowanych rzutów karnych zdobyłyśmy tylko dwa gole. Nie miałyśmy pomysłu w ataku pozycyjnym, nasza obrona chwilami grała zbyt wysoko. Może należy upatrywać przyczyn we wczesnej porze meczu? Początek rozgrzewki to godz. 9:30. Niestety, konsekwencją jest dziesięciobramkowa przegrana. Przykre, bo walka, po raz pierwszy o podium wojewódzkie, poważnie się oddaliła. Musimy podnieść się z najwyższej w tej fazie gry, porażki i walczyć dalej. Ostatecznie wyniki w dzisiejszej covidowej rzeczywistości, mogą być różne.  Coraz więcej meczów jest odwoływanych z tytułu kwarantanny, a czas nagli - dodaje.

UKS Dwójka Małkinia - UKS Agrykola Warszawa 19:29.
UKS Dwójka: Aleksandra Gut, Zofia Korzeb, Julia Kołodziej, Maja Sierota, Julia Polińska, Michalina Zyśk, Oliwia Barszcz, Nina Bednarek, Weronika Piotrowska, Maja Piotrowska, Natalia Sobotka, Blanka Wojtkowska, Aleksandra Dawidczyk, Julia Suska.