Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe

Zofia Perzan srebrną medalistką Pucharu Polski w Karate Kyokushin

Brokowski Klub podczas zawodów reprezentowała Zofia Perzan. Młoda zawodniczka została srebrną medalistką Pucharu Polski.

2021/12/zofia-perzan-srebrna-medalistka-pucharu-polski-w-karate-kyokushin-fot-miasto-i-gmina-brok-jpg_61c32e8b592ca Fot. Miasto i Gmina Brok

W sobotę 18 grudnia w Bydgoszczy obyły się zawody, podczas których Zofia Perzan dzielnie reprezentowała brokowski klub. Zawodniczka już w pierwszej walce pokazała, że wie po co przyjechała do Bydgoszczy. Po udanym trafieniu na strefie jodan Zosia wygrała pojedynek.

Podobnie potoczyła się walka w kolejnym starciu, gdzie Zosia wygrała pojedynek po celnym trafieniu tą samą techniką. W walce finałowej uznała wyższość zawodniczki z Zamościa, tegorocznej Mistrzyni Polski.

Zawody, które odbyły się w Bydgoszczy zgromadziły 405 zawodników z 88 klubów karate z Polski, zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak wiceprezes PZK.