Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia - między innymi te słowa ślubowania wypowiedziało dziś 21 nowo przyjętych funkcjonariuszy.
W tej grupie jest 9 kobiet. Ślubowanie przyjął Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski. Wśród zaproszonych gości były m.in. rodziny nowych funkcjonariuszy.
Dzisiaj w Komedzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy policji. W zdecydowanej większości funkcjonariusze posiadają wyższe wykształcenie.
Po szkoleniu, służbę pełnić będą w 13 komendach miejskich i powiatowych naszego garnizonu oraz w Komendzie Wojewódzkiej Policji. I tak do KMP Radom trafi 3 osoby, do KPP Gostynin 3 osoby, po 2 osoby do KPP Ostrów Mazowiecka, KPP Pułtusk, KMP Siedlce i SPPP Radom, a po jednej do KPP Sochaczew, KPP Węgrów, KPP Wyszków, KPP Białobrzegi, KPP Garwolin, KPP Kozienice, KPP Maków Mazowiecki i KPP Przasnysz.
Podczas całej procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobyła post. Agnieszka Petryka, uzyskując 171 punktów na 218 możliwych. Posterunkowa Petryka będzie pełniła służbę w KMP Radom.
Ślubowanie od nowych policjantów przyjął Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski. W swoim wystąpieniu Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji przywitał w szeregach nowo przyjętych oraz podkreślił jak trudna i odpowiedzialna jest służba w Policji.
- Służba w policji, to nie tylko czas radości, ale przede wszystkim czas wysiłku. Przed Wami wiele wyrzeczeń i trudnych decyzji. Pamiętajcie, że macie zawsze pomagać potrzebującym, a to jest najważniejszy wyznacznik naszej służby - podkreślił Komendant.
Rodzinom stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń mł. insp. Rafała Batkowskiego dołączył się także ks. Mirosław Dragiel - kapelan mazowieckich policjantów.
źródło: KWP zs. w Radomiu
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.