Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Egzamin na stopnie uczniowskie u "Goryli"

Najlepszym sposobem podsumowania roku jest weryfikacja umiejętności nabytych podczas cyklu szkoleniowego. 56 zawodniczek i zawodników Academii Gorila Ostrów Mazowiecka przystąpiło do egzaminu na stopnie uczniowskie Polski Związek Kickboxingu. 

2022/01/2-jpg_61d83165a2d7d

Najmłodszy uczestnik miał 5 lat, najstarszy 47. Dla niektórych był to pierwszy krok, jeżeli chodzi o szkolenie sportowe. Inne osoby dołożyły kolejne cegiełki do swojego rozwoju zawodniczego. Umiejętności sprawdził Paweł Deluga posiadający 1-stopień mistrzowski kickboxingu, trener Kuźni Mistrzów Wyszków.

- Dziękujemy trenerowi za cenne uwagi co do treningu i organizacji zajęć. Na jednej sali spotkały się osoby o różnym stażu treningowym, ale takim samym najwyższym zaangażowaniu w trening egzaminacyjny. Planujemy, żeby nasi zawodnicy przystępowali do egzaminu dwa razy w roku. Ważne jest w szkoleniu pokonywanie kolejnych etapów i ich weryfikacja. Coraz więcej osób ‍trenuje kickboxing i jako klub chcemy, żeby umiejętności naszych podopiecznych były stale weryfikowane. Rywalizacja sportowa to jeden sposób sprawdzenia, drugim jest właśnie egzamin przeprowadzany przez związek sportowy - mówi Michał Kulesza.

Szkoleniowiec dziękuje miastu Ostrów Mazowiecka i burmistrzowi Jerzy Bauer za wsparcie. Egzamin przeprowadzono w ramach zadania  „Szkolenie zawodnicze i rekreacyjne w zakresie sportów walki dzieci, młodzieży i osób dorosłych”.

- Egzamin PZKB są to z góry narzucone wytyczne do zaliczenia na poszczególne stopnie. Techniki kickbokserskie, sparingi. Egzaminator obserwuje też cechy motoryczne od rozgrzewki. Dzieci schodziły z 10 stopnia na 9. Ciosy proste, kombinacje, łączenie ręka - Noga, pozycja walki - chodzenie. Spisały się super - dodaje.


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.