Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Sensoryczne walentynki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąsewie

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od dwóch do siedmiu lat na zajęcia sensoryczne oraz sensoplastyczne.

2022/01/sensoryczne-walentynki-w-gminnej-bibliotece-publicznej-w-wasewie-fot-gminna-biblioteka-publiczna-w-wasewie-jpg_61e7e7fb1c954 Fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie / Facebook

W piątek 4 lutego w godz. od 11.00 do 13.00 odbędą się zajęcia dla dzieci w sali spotkań w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąsewie. Zajęcia odbędą się z wykorzystaniem produktów spożywczych oraz przedmiotów codziennego użytku.

Zajęcia sensoryczne oraz sensoplastyczne wspierają wieloaspektowy rozwój dzieci wykorzystując swobodną zabawę, która ma na celu pobudzić receptory dotykowe, odkrywanie różnych faktur, tekstur, materii, zapachów, a także barw ale przede wszystkim radość i swobodną zabawę.

Zabawy tego typu ułatwiają odbieranie i przetwarzanie bodźców, poszerzają świat doznań dziecka, wpływają również na harmonijną pracę układu nerwowego, jak również stymulują dzieci do poznawania i odkrywania świata.

Warto ubrać dzieci i siebie w ubrania, których nam nie szkoda, a także należy zabrać ubranie na zmianę dla siebie oraz dziecka i chusteczki nawilżane.

W związku z ograniczoną ilością miejsc zapisy trwają do 1 lutego.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.