Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Czy Karolina Brzostek zostanie Sportowcem Roku?

Karolina Brzostek to bardzo utalentowana zawodniczka Ostrowskiego Uczniowskiego Ludowego Klubu Atletycznego, która ciężką pracę i sumienność w systematycznych treningach przekuwa na sukcesy sportowe. W sezonie 2021 najważniejszym osiągnięciem dla zawodniczki był kolejny medal rangi mistrzostw Polski.

2022/01/564-61cddd7fc965f-kopia-jpg_61ed997de72b2

Podopieczna Jarosława Samoraja podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów sięgnęła po złoto. 21-latka nie miała sobie równych. W sumie zaliczyła cztery podejścia. W najlepszym w rwaniu osiągnęła 71 kg, zaś w podrzucie 85 kg. 156 kg w dwuboju pozwoliło jej stanąć na najwyższym stopniu podium. O jej przewadze nad resztą stawki niech świadczy fakt, iż druga Martyna Komorowska z Atlety Gdańsk uzbierała 135 kg.

Podopieczna Samoraja odebrała również złote medale za poszczególne boje. Dużym wyróżnieniem dla naszej reprezentantki było czwarte miejsce w klasyfikacji Sinclair'a. Karolina zajęła czwarte miejsce wśród wszystkich kobiet startujących w zawodach.

Brzostek kilkanaście dni wcześniej wystartowała w mistrzostwa Europy do lat 20 i 23, które odbyły się w Finlandii. Podopieczna Jarosława Samoraja rywalizowała w kategorii do 59 kg do lat 23. Reprezentantka Polski zajęła siódme miejsce, uzyskując w dwuboju 158 kg (70+88).

Karolina Brzostek czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.564 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2021 w Regionie znajdziesz na stronie www.sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2021/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do tego zaszczytnych tytułów.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.