Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe


Polska Liga Wraków z autem z Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

Pierwsza runda Polskiej Ligi Wraków odbyła się dzisiaj w Lipnikach koło Ostrołęki. Na specjalnie przygotowanym torze rywalizowali kierowcy z całego kraju. W szranki stanęli także uczestnicy z Ostrowi Mazowieckiej, którzy nazwę miasta podkreślili specjalnym napisem na drzwiach swojego wraku.

2022/03/wraki-2-jpg_622e111e69ca0

Wszystkie samochody zgłoszone do rywalizacji nie mogły przekroczyć wartości rynkowej tysiąca złotych. Każdy pojazd był specjalnie przygotowany do tego typu wyścigów. Polska Liga Wraków na Kurpiach cieszy się dużym zainteresowaniem. Wcześniejsze edycje odbyły się m.in. w Dawii, Wykrocie i Kadzidle.

Rywalizacja została podzielona na dwie klasy: ST - auta standardowe, niemodyfikowane z napędem na jedną oś, wyposażone wyłącznie w wyposażenie seryjne, które przewidział producent danego auta oraz Proto - klasa aut modyfikowanych, wzmocnionych.

Pojazdy nie muszą posiadać ubezpieczenia OC, lecz należy spełnić inne warunki, np. usunięte muszą być przednie reflektory.

Kilkugodzinna rywalizacja stała na wysokim poziomie i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców z całego regionu. Impreza odbyła się w niedzielę 18 sierpnia w Kadzidle.

Zobacz zdjęcia:
Pierwsza Runda Polskiej Ligi Wraków w Lipnikach

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.