Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec

Sportowiec Roku 2021: Amelia Kulesza z triumfem! (wideo)

Pierwsze miejsce w plebiscycie Sportowca Roku 2021 w regionie zdobyła Amelia Kulesza. Ma za sobą świetny sezon w cheerleadingu sportowym. Podopieczna trenerki Żanety Cwaliny-Śliwowskiej plasowała się na wysokich lokatach, zarówno w imprezach przeprowadzonych w kraju, jak i za granicą.

2022/03/mg-8628-jpg_6231c0ef1cd7f

Sezon startów rozpoczęła majowymi Mistrzostwami Polski w Kielcach, gdzie w kategorii Acro Solo Junior zajęła szóste miejsce. Złoty medal w solo baton kadetki oraz czwarte miejsce solo pom kadetki wywalczyła w Mistrzostwach Mażoretek Polski Środkowej w Uniejowie. W Mistrzostwach Mażoretek Północno-Wschodniej Polski w Olecku zdobyła złoto w solo baton kadetki oraz srebrny medal w solo pom kadetki.

Kolejne bardzo dobre wyniki osiągnęła w Mistrzostwach Polski Mażoretek Stowarzyszenia Mażoretek i Cheerleaderek Polskich w Kędzierzynie Koźle, gdzie zdobyła brąz w kategorii solo pom kadetki i uplasowała się tuż za podium w kategorii solo baton kadetki. Kolejny brązowy medal padł łupem zawodniczki w Mistrzostwach Polski Mażoretek IAM Wschowa w konkurencji solo baton kadetki.

Bardzo ważną imprezą dla zawodniczki był Puchar Świata w Zadarze. W Chorwacji podopieczna trenerki Żanety Cwaliny-Śliwowskiej medalu nie zdobyła, ale uplasowała się na bardzo wysokiej czwartej lokacie w solo baton kadetki i na siódmym miejscu w solo pom kadetki.

- Chciałabym podziękować za nominację. Dla mnie to zaszczyt. Cieszę się, że znalazłam się w takim gronie. Nie byłoby mnie, gdyby nie trenerzy. Dziękuję rodzicom, rodzinie za oddane głosy oraz wyróżnienie - mówi Amelia Kulesza, triumfatorka plebiscytu Sportowiec Roku 2021.

Nagrodę wręczyli: prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer. W szóstej edycji plebiscytu 76 kandydatek i kandydatów walczyło o miano najpopularniejszego Sportowca Roku 2021 w Regionie. W sumie czytelnicy oddali niemal 10 tys. głosów.