Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec

Dominik Kowalczyk z wyróżnieniem (wideo)

Zawodnik Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka specjalizuje się w biegach średnich. Jego dokonania w 2021 roku zostały zauważone przez kapitułę plebiscytu Sportowiec Roku 2021. Dominik Kowalczyk otrzymał nagrodę specjalną, którą wręczył redaktor naczelny "Moja Ostrołęka" - Krzysztof Chojnowski.

2022/03/mg-8633-jpg_623304203fda0

Podopieczny trenerki Pauliny Pawłowskiej-Żbikowskiej w Mistrzostwach Polski U-18 w biegach przełajowych przeprowadzonych na wymagającej trasie w Tomaszewie Lubelskim na dystansie 3 km uplasował się na czwartej pozycji. 18-latek wywalczył medal w Mistrzostwach Polski LZS w biegu na 1500 metrów. W kategorii U18 osiągnął 4:11.20 s, co dało brąz. Reprezentant OKLA w tych samych zawodach był ósmy w biegu na 800 metrów (czas 2:02.88 s).

Reprezentant OKLA udanie zaprezentował się również w Mistrzostwach Polski w U18 we Włocławku, gdzie na dystansie 3000 m zajął ósmą lokatę z wynikiem 9:00.46 s. Wyniki osiągnięte przez podopiecznego Pauliny Pawłowskiej-Żbikowskiej są dobrym prognostykiem przed kolejnym sezonem 2022.

- Chciałbym podziękować trenerom, rodzicom oraz osobom, które mnie wspierały. Jestem szczęśliwy, że dostałem wyróżnienie. Nie spodziewałem się - mówi Dominik Kowalczyk, zawodnik Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka.