Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec

Sportowiec Roku 2021. Hubert Nakielski z zaszczytnym tytułem (wideo)

Hubert Nakielski od lat jest niekwestionowanym liderem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS w Ostrołęce. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego świetnie spisywał się w zawodach na arenie krajowej i międzynarodowej również w 2021 roku. Nieprzypadkowo otrzymał nagrodę Sportowca Roku 2021, którą wręczyli: prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz starosta Powiatu Ostrołęckiego Stanisław Kubeł.

2022/03/mg-8663-jpg_6238617a3c866

Kluczowe dla zawodnika były wrześniowe Mistrzostwa Europy w Castellon de la Plana - Hiszpania. Ostrołęczanin wywalczył aż trzy złote medale w sztafetach z przeszkodami 4x50 m, holowaniu manekina 4x25m i holowaniu manekina 4x50 m z pasem ratowniczym.

W Letnich Mistrzostwach Polski w Szczecinie wywalczył siedem medali: jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe. W klasyfikacji łącznej zawodów zajął drugą lokatę. W Grand Prix Polski w Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu i Ostrołęce zdobył w sumie szesnaście medali, a w tym aż sześć złotych, osiem srebrnych i dwa brązowe.

W Pomorskiej Lidze dołożył siedem złotych medali i jeden srebrny. W trzech rundach Pomorskiej Ligi wywalczył dziewięć złotych medali i jeden srebrny. W Zimowych Mistrzostwach Polski w Kościerzynie zdobył cztery medale (dwa złote i dwa brązowe) oraz tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo startował w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Podczas zawodów w Lublinie wywalczył złoto, srebro i brąz. W całym sezonie 2021 zdobył aż 36 medali, w tym 18 złotych.

- Jestem megazaskoczony. Pierwsze słowo, które przychodzi mi na myśl to "wow". Dziękuję mojemu trenerowi Dariuszowi Małkowskiemu. Dziękuję mojej dziewczynie oraz rodzinie - mówi Hubert Nakielski, który otrzymał nagrodę Sportowca Roku 2021.