Opublikowano . Powiat ostrowski | Firmy i instytucje | ZGK


ZGK w Ostrowi Mazowieckie ogłasza abolicję. Podpisz umowę i legalnie pobieraj wodę oraz odprowadzaj ścieki

W związku z nielegalnym poborem wody, uczciwi mieszkańcy ponoszą wyższe opłaty za wodę i ścieki. Koszty utrzymania stacji uzdatniania wody rosną.

2022/04/post-png_6246f2d8289d5 Fot. Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej

Gospodarstwa domowe, które bez umowy oraz poza licznikami lub w inny nielegalny sposób pobierają wodę i odprowadzają ścieki mają możliwość  skorzystać z abolicji. W wyniku strat wynikających z bezumownego korzystania sieci wodociągowej, koszty utrzymania stacji uzdatniania wody rosną. Akcja zlokalizowania oraz zredukowania strat wody ma na celu uporządkowanie całej gospodarki wodno-ściekowej na terenie Ostrowi Mazowieckiej.

Abolicja ma obowiązywać od 1 kwietnia do 30 maja 2022 roku i polega na zgłoszeniu do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej, faktu nielegalnych praktyk bez konsekwencji prawnych oraz podpisaniu umowy.

Po określonym terminie, zewnętrzna firma przeprowadzi audyt mający na celu wykrycie nielegalnych przyłączy, uszkodzonych wodomierzy, braku plomb oraz nielegalnego odprowadzania wód deszczowych i roztopowych do kanalizacji sanitarnej.

- Zgodnie z artykułem 28 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków osoby, które bez uprzedniego zawarcia umowy pobierają wodę z urządzeń wodociągowych, podlegają karze grzywny do 5 tysięcy złotych, a w przypadku bezumownego wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych karze pozbawienia wolności lub grzywny do 10 tysięcy złotych - informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Osoby zainteresowane dobrowolnym podpisaniem umowy proszone są o zgłoszenie się do Biura Obsługi Klienta w Oddziale Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Sikorskiego 39A, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 29 645 73
30.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.