Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Złoto Cydejki, srebro Cymermana

W minioną sobotę przedstawiciele Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wybrali się do Ełku, gdzie wzięli udział w Mistrzostwach Polski  Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz Best Warrior Cup.

2022/04/elk-jpg_62681a08eb9c1

Bardzo dobrze zorganizowana impreza ze świetną oprawą medialną zgromadziła 400 zawodników z całej Polskim oraz zagranicy. W turnieju dla młodszych zawodników - Best Warrior Cup srebro wywalczył Damian Cymerman w kumite kadetów. W Mistrzostwach Polski PZKK Aleksander Cydejko w kategorii juniorów zdominował bezapelacyjnie swoich przeciwników i sięgnął po złoto. 

Adam Kwasiborski w kategorii młodzików pewnie wywalczył sobie przejście do półfinału jednak musiał uznać wyższość zawodnika z Łotwy i zakończył turniej, zajmując trzecie miejsce. W zawodach brali również inni nasi zawodnicy; Mateusz Akacki w kadetach i Filip Wilczyński w młodzikach w pierwszych walkach spotkali się z bardzo dobrymi zawodnikami i ulegli po zaciętych bojach. Podobnie Julia Rębowska  w młodziczkach i Kacper Podbielski w juniorach młodszych.


 
Zawody stały na bardzo dobrym poziomie i rozegrane zostały w formule pełnego kontaktu, bez pancerzy, czyli poprzeczka była postawiona bardzo wysoko. Zawodnikami opiekował się sensei Radosław Grabowski, który przewodniczył również składowi sędziowskiemu jednej z mat. Zawody zorganizował klub z Ełku - Klub Karate Kyokushin Dojo Sosnowski oraz Polski Związek Karate Kontaktowego


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.