Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe


Małkinianki ze srebrnymi medalami!

Zwieńczeniem szkolenia w klasie sportowej były dla dziewcząt z VII c XXIV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Płocku. Wyjazd łączył się z trzy dniowym pobytem w oddalonych o 180 km Płocku, co również było atrakcyjne z punktu widzenia krajoznawstwa i płaszczyzny sportowej na najwyższym poziomie.

2022/05/sp-2-malkinia-jpg_628b45fa78e7e

W mistrzostwach Mazowsza wzięło udział osiem najlepszych drużyn, z ośmiu rejonów z naszego województwa. Nasz zespół reprezentujący rejon Ostrołęka uzyskał awans do zawodów mazowieckich podczas zawodów międzypowiatowych w grudniu 2021 na parkiecie w Małkinii. - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się, że nasz wyjazd się odbył, czyli wójt gminy Małkinii Górnej, Starostwu Powiatowemu w Ostrowi Mazowieckiej, radzie rodziców przy SP 2, zarządowi UKS Dwójka Małkinia Górna oraz rodzicom dziewcząt - mówi Agata Rostkowska, trener naszej ekipy.

W Płocku podopieczne Rostkowskiej rywalizowały w dwóch grupach czterozespołowych. Do naszej grupy A, w drodze losowania trafiły, obok naszej SP 2, szkoły podstawowe z Regimina, Zwolenia i Ruśca. W grupie B znalazły się: SP 280 Warszawa, Cegłów, SP 23 Płock oraz SP1 Zielonka.

Na inaugurację nasze zmierzyły się z rosłymi i silnymi dziewczętami ze Zwolenia (rejon Radom). Po 30 minutach gry nasze dziewczęta kończą zwycięskie starcie wynikiem 17:9. Po niespełna godzinie, trochę mało na regenerację, czekał nase kolejny, bardzo ważny mecz z naszymi rywalkami z ligi mazowieckiej, reprezentantkami SP Regimin (rejon Ciechanów). - Był to bardzo dramatyczny mecz. W końcówce, którego prowadziłyśmy dwiema bramkami. Niestety, nasz błąd w obronie kosztował nas bardzo dużo, bo po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał remis 12:12. Konieczne były serie rzutów karnych, których wykonałyśmy aż osiem z czego sześciokrotnie piłka znalazła drogę do bramki, a przeciwniczki tylko pięć razy. Radości nie było końca! - mówi Rostkowska.

Kolejny mecz w grupie ze szkołą z Ruśca nasze rozegrały drugiego dnia igrzysk i wygrały gładko - ponad dziesięcioma bramkami. - Wyszliśmy z grupy na pierwszym miejscu i po południu czekał nas mecz z SP 23 Płock, która to szkoła zajęła drugie miejsce w grupie B. Najładniejszy mecz na Mistrzostwach, mądra gra w obronie, kontrolowanie czasu, niewiele kar, atak pozycyjny kończony bramkami, zatrzymania w obronie środkowej rozgrywającej to atuty spotkania. Finał jest nasz, wygrywamy z Płockiem 16:11 - dodaje.

Zespół z Małkinii był w raju, gdyż do ostatniego dnia walczył o medale. W finale nasze zmierzyły się z ekipą z Warszawy, czyli ekipą Agrykoli, który to zespół pretenduje do mistrza Polski, znajdując się w gronie ośmiu najlepszych ekip w kraju. - Los meczu był już znany po pierwszych pięciu minutach. Trochę „zeszło z nas powietrze”, zmęczenie również dało o sobie znać. Było kilka zrywów i spektakularnych akcji, tak w obronie jak ataku pozycyjnym czy szybkim, ale ostatecznie zwycięstwo odniosły warszawianki - mówi Rostkowska.
 
- Będąc uczestniczką od pewnego czasu finałów wojewódzkich powiem, że poziom gry był bardzo wysoki. Spotkały się drużyny grające tylko w bardzo wysoko notowanej lidze mazowieckiej. Nie było przypadkowych drużyn. Dziewczęta odniosły zasłużone zwycięstwo, a nasza szkoła najwyższą do tej pory pozycję - wicemistrza województwa mazowieckiego w zawodach szkolnych. Obrazowo to ujmę tak: z dwóch tysięcy szkół podstawowych w naszym województwie, jesteśmy drugą najlepszą szkołą w piłce ręcznej dziewcząt klas 7-8 - nie ukrywa radości trenerka.

Srebrne medale odebrały: Aleksandra Gut, Julia Kołodziej, Nina Bednarek, Maja Sierota, Julia Polińska, Oliwia Barszcz, Michalina Zyśk, Blanka Wojtkowska, Natalia Sobotka, Julia Suska. Trener: Agata Rostkowska.

 

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.