Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Młode "Goryle" z 10 medalami (zdjęcia)

Pierwszy start dzieci i młodzieży w kickboxingu. Ekipa 14 zawodników pod opieką trenerów: Anna Fronczyk, Michał Kulesza i Paweł Borowy wystartowała w trzech formułach kickboxingu: walce na piankowe pałki, point fighting i kick light. Ekipa Academii Gorila Ostrów Mazowiecka zdobyła 10 medali.

2022/06/academia-jpg_62b0afa601205

Walka na piankowe palki:
Amelka Kryspin - srebro
Mateusz Markowski - brąz
Ksawery Gołębiowski, Filip Piórkowski, Kacper Szelaszuk i Piotr Murdza tym razem bez medalu, ale z doświadczeniem pierwszych pojedynków.

W kick light:
Julia Godlewska - złoto
Dawid Pakuła - złoto
Magdalena Dobrowolska - srebro
Anna Malec - srebro
Wiktoria Godlewska - brąz
Wiktor Mosakowski - brąz
Adam Gajewski - brąz

Aleksander Podbielski dołożył złoto w point fighting.

- Wymiar sportowy to jedno, ale to co dzieci zyskały takim turniejem to drugie. Ciężar startu konfrontacji dla młodych zawodników to ogromny stres. Zdali egzamin zawodowo, nikt nie odpuścił. Różne czynniki: nowe miejsce, rywalizacja z osobami spoza klubu, pilnowanie swojej kolejności, zamieszanie na sali wpływało na emocje. Nauczyliśmy się pomagać sobie, znosić presję, wspierać po walce czy wygranej czy przegranej, bo łzy pojawiały się i po tych i po tych - mówi Michał Kulesza.

Szkoleniowiec dodaje, że wraz z pozostałymi opiekuna jest dumny. - Mimo bardzo młodego wieku i małego doświadczenia udźwignęliście ciężar debiutu. Mogliśmy zweryfikować również nasz poziom sportowy. Jesteśmy w dobrym miejscu, idzie to w dobrym kierunku. Chwila przerwy i wracamy do pracy. Dziękujemy serdecznie rodzicom za dwudniowy maraton. Wasza pomoc i wparcie pozwoliło rozłożyć emocje i obowiązki na więcej osób - dodaje.

Zobacz gazetkę Lidla

Zobacz zdjęcia: Młode "Goryle" z 10 medalami (zdjęcia)

1/15
2/15
3/15
4/15
5/15
6/15
7/15
8/15
9/15
10/15
11/15
12/15

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.