Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne

XXII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Uczniowie z gminy Andrzejewo zajęli I miejsce w turnieju szachowym!

Uczniowie z gminy Andrzejewo po raz kolejny uczestniczyli w Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Rozegrano trzy turnieje szachowe.

2022/07/turniej-szachowy-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_62c2b518bfdcc Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

W środę 29 czerwca w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży w ramach XXII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się turniej szachowy. Wybrała się tam również 17-osobowa grupa uczniów z gminy Andrzejewo, która rywalizowała w turnieju nie tylko z osobami z Polski, ale również z Czech, Ukrainy, Białorusi oraz Litwy. Uczestnicy z naszego powiatu osiągnęli duży sukces, zajmując I miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobywając 26.5 pkt. Do punktacji zaliczano punkty zdobyte przez sześć najlepszych osób z każdej grupy wiekowej. Uczniowie dobrze poradzili sobie również w poszczególnych grupach wiekowych.

W kategorii chłopców do 13 lat Jakub Podbielski zdobył złoty medal, Adrian Zaremba zdobył brązowy medal, a Michał Ogonowski zdobył IV miejsce. W grupie dziewcząt do 13 lat Natalia Sutkowska zdobyła brązowy medal, natomiast Aleksandra Duda zajęła IV miejsce, a niedługo za nią Martyna Godlewska z VI miejscem. W kategorii do 16 lat Aniela Sutkowska zdobyła brązowy medal. W najmłodszej grupie Wiktoria Gralik zajęła VI miejsce, zdobywając V kategorię szachową. Taką kategorię dostali również Marcel Gumkowski oraz Aleksander Sutkowski.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki i zjedli obiad. Wyjazd grupy udał się dzięki pomocy wójta gminy Andrzejewo Beaty Ponichtery, która udostępniła autokar szkolny.