Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe

Pozytywne starty naszych pań

Zawodniczki UOLKA Ostrów Mazowiecka mają za sobą występ podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów.

2022/07/fotoram-io-5-jpg_62c9381ec5548

W stawce na finały znalazły się dwie podopieczne Anny Mikołajczyk. Zuzanna Nietubyć zmagała się w kategorii do 59 kg. Ostatecznie zajęła piąte miejsce. W najlepszym podejściu w rwaniu zaliczyła 43 kg, zaś w podrzucie 53 kg. W sumie uzbierała 96 kg. Mistrzynią Polski została Zuzanna Ślipek (Zamek Gołańcz) z wynikiem 164 kg.

Siódme miejsce w kategorii do 64 kg wywalczyła Andżelika Białokoziewicz. 17-latka w dwuboju uzyskała 103 kg (48 kg w rwaniu oraz 55 kg w podrzucie). Triumfowała Weronika Najdowska (Tarpan Mrocza) z wynikiem 159 kg.