Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka

Piórkowski, Dąbrowska i Sokołowska jadą na mistrzostwa Polski!

Bardzo udane starty zanotowali młodzicy i młodziczki Ostrowianki Ostrów Mazowiecka podczas zawodów międzywojewódzkich w Radomiu.

2022/09/fotoram-io-28-jpg_63218ec612353

Najprawdopodobniej już trójka naszych przedstawicieli uzyskała awans na mistrzostwa Polski, które odbędą się w Lublinie. W Radomiu na starcie pojawili się przedstawiciele z województw: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W kategorii U-16 pierwsze miejsce wywalczył Jakub Piórkowski, który w skoku wzwyż osiągnął 170 cm, co dało mu pierwsze miejsce.

Z najwyższego miejsca na podium cieszyła się Julia Dąbrowska. W wieloskoku uzyskała 10,60 m, co jest jej nowym rekordem życiowym. Drugą lokatę wywalczyła Patrycja Sokołowska. Jej wynik i- 10,48 m jest nową "życiówką" utalentowanej lekkoatletki.

Szóstą pozycję zajęła Anna Nurkiewicz w rzucie dyskiem. Wynik 27,52 m jest nowym rekordem życiowym. Sztafeta 4 x 100 m w składzie: Wiktoria Sokołowska, Julia Dąbrowska, Anna Nurkiewicz i Patrycja Sokołowska wywalczyły siódmą pozycję.