Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Pijana kobieta za kierownicą. Miała prawie 3 promile

Małkińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 37-letnią kobietę kierującą samochód marki toyota. Po zbadaniu trzeźwości kobiety okazało się, że ma prawie 3 promile alkoholu.

2021/04/alkohol-kluczyki-wodka-5-jpg_606d9c37ab6d6 Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w sobotę 17 września w godzinach popołudniowych. Małkińscy policjanci zauważyli na drodze samochód, który zatrzymując się na jezdni blokował cały pas. Kierująca na widok zbliżającego się radiowozu zaczął odjeżdżać. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli kierującą samochód marki toyota.

Kierującą okazała się być 37-letnia kobieta, u której badanie na stan trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 37-latce prawo jazdy, wkrótce kobieta odpowie za swoją jazdę przed sądem.

- Przypominamy, że kierowanie autem w stanie nietrzeźwości czyli mając powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych. - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.