Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Teatr


Spektakl teatralny "Do hymnu powstań"

Już 9 października w sali widowiskowej przy ul. Pułtuskiej 22 w Broku odbędzie się spektakl teatralny pt. "Do hymnu powstań".

2022/09/plakat-spektakl-teatralny-do-hymnu-powstan-fot-urzad-miasta-i-gminy-brok-png_632d740a0b30e Fot. Urząd Miasta i Gminy Brok

W niedziele 9 października o godz. 18.00 w sali widowiskowej przy Bibliotece Publicznej w Broku odbędzie się spektakl teatralny pt. "Do hymnu powstań". Spektakl dofinansowany jest z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Spektakl opowiada historię grupy teatralnej, która walczy z brakiem weny i materiału do pracy. W wyniku zaskakujących okoliczności pomocne okazują się utwory sceniczne Józefa Wybickiego, stanowiące punkt odniesienia do całej przedstawianej historii. Scenariusz sztuki teatralnej pomaga zrozumieć teksty napisane przez wielkiego Polaka. Inscenizacja pozwala odnieść trudną sytuację targanego wewnętrznymi konfliktami Królestwa Polskiego do czasów współczesnych, niosąc ze sobą przesłanie o tym, że jedynym sposobem na utrzymanie niepodległej ojczyzny jest moralna uczciwość, zaprzestanie wewnętrznych sporów oraz wyzbycie się pychy i egoizmu. - czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy Brok.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.