Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jak radzić sobie z żylakami?

Żylaki kończyn dolnych to problem w równym stopniu dotykający kobiety i mężczyzn. Co jest przyczyną tego, że pojawiają się żylaki nóg? Przede wszystkim problemy z prawidłowym krążeniem krwi. Kiedy przepływ krwi w nogach jest za mały, naczynia krwionośne nie zostają w prawidłowy sposób odżywione. Grożą im wówczas mikro urazy, czyli popularne żylaki. Objawiają się one widocznymi przez skórę pajączkami, czyli pękniętymi naczynkami krwionośnymi. Objawy żylaków nóg są bardzo proste do zidentyfikowania. To uczucie drętwości, sztywności, ból, problemy z chodzeniem. Nieleczone żylaki mogą być poważnym problemem w kolejnych latach życia.

2022/09/20220926133927-download-jpg_633298e47cf48

Żylaki nóg - jak im zapobiegać?

Co powinniśmy zrobić, aby ograniczyć pojawianie się żylaków? Przede wszystkim zadbać o więcej ruchu, choćby takiego jak spacery. Kiedy jesteśmy w ruchu, krew dociera do wszystkich miejsc naszego ciała, zapewniając im odżywienie i pomagając w regeneracji. Kiedy prowadzimy mało aktywny tryb życia, ściany naczyń krwionośnych stają się coraz słabsze i bardzo podatne na uszkodzenia. Przyczyniać się może do tego praca siedząca oraz stojąca, np. przy linii produkcyjnej. Na szczęście i w tych przypadkach możemy liczyć na pewno pomoc. Jedna z nich to specjalne maty amortyzujące pod nogi, pozwalające płynnie przenosić ciężar ciała z jednej nogi na drugą. Pomocne również jest unikanie noszenia obcisłych ubrań, które uciskają nasze nogi, tamując swobodny przepływ krwi.

Leczenie żylaków kończyn dolnych

Oto kilka sposobów na to, aby bezinwazyjnie leczyć żylaki nóg:

  • masaż nóg - bardzo dobry sposób, sprawiający, że mięśnie stają się elastyczne, a do nóg dopływa świeża krew i limfa;
  • pończochy uciskowe - specjalny rodzaj pończoch terapeutycznych, dzięki którym poprawia się krążenie w kończynach dolnych;
  • pasy na kręgosłup - specjalne pasy, pozwalające utrzymać prawidłową postawę ciała, a tym samym odciążyć napięte i bardzo obciążone nogi;
  • stabilizator ortopedyczny - bardzo dobre rozwiązanie dla osób po urazach, które nie tylko chcą przyspieszyć swój powrót do zdrowia, ale również świadome ryzyka niewydolności żylnej.

Przyczyną żylaków może także być niewłaściwa dieta, bogata w cukier i tłuszcze. Złogi tłuszczu mogą odkładać się w naczyniach żylnych, zmniejszając ich średnicę i poważnie ograniczając przepływ krwi. Co wzmacnia naczynia krwionośne? Oczywiście dieta bogata w składniki naturalne i witaminy, a także aktywność fizyczna. Nawet minimalny ruch jest błogosławieństwem dla naszego organizmu, sprawiając, że naczynia żylne są przepłukiwane przez krew i poprawia się ich kondycja.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.