Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Niespokojne niebo w pobliżu powiatu ostrowskiego

Po groźbach Władimira Putina o użyciu broni jądrowej w pobliżu powiatu ostrowskiego w ostatnich dniach niebo stało się bardzo niespokojne. Praktycznie każdego dnia od godzin popołudniowych do nocy słychać huk silników odrzutowych, a ponad chmurami lata amerykański stratotanker.

2022/09/flightradar24-6334a0918c0f0-webp_633596f5bb7fd Fot. flightradar24.com

Nad Ostrołęką i regionem znajduje się poligon powietrzny, na którego terenie w ostatnich dniach trwają wzmożone ćwiczenia. Silne huki z nieba, które trzęsą szybami w oknach, spowodowane są przekraczaniem bariery dźwięku przez nowoczesne samoloty. Co kilka minut słychać najnowocześniejsze amerykańskie odrzutowce, które w sierpniu trafiły do Polski.

W pobliżu naszego powiatu krąży także amerykański tankowiec powietrzny Boeing KC-135R Stratotanker, który przylatuje z okolic Frankfurtu nad Menem (Niemcy). Ta latająca cysterna miała za zadanie umożliwić tankowanie paliwa odrzutowcom, które znajdowały się w przestrzeni powietrznej w naszym regionie.

Odgłosy samolotów odrzutowych, które stratotaner tankował, było słychać 28 września do późnych godzin wieczornych. Niebo ucichło dopiero przed godz. 22.00.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Wasze opinie

wilk   23:21, 05.10.2022

Jankesy zbyt mocno sobie poczynają a waszym kraju ,a to za mocnym przyzwoleniem władzy pisu.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.