Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Oficjalne otwarcie drogi powiatowej Fidury - Koziki

Odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania odcinka drogi powiatowej nr 2639W Fidury - Koziki. To kolejna inwestycja w powiecie ostrowskim, która jest dofinansowana z państwowych funduszy celowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

2022/10/uroczyste-otwarcie-drogi-powiatowej-fidury-koziki-fot-starostwo-powiatowe-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_633d4e09078e3 Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

W poniedziałek 3 października odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 2639W Fidury - Koziki. Na spotkaniu pojawił się również wicepremier Rady Ministrów, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. Ten odcinek drogi jest kolejną inwestycją w powiecie ostrowskim, która została dofinansowana państwowych funduszy celowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat na modernizację otrzymał środki w wysokości pond 5 mln 600 tys. złotych, a całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 8 mln złotych.

W ramach zadania wykonano nową nawierzchnię jezdni o długości 2.780 km, poszerzono pobocza, wykonano rowy odwadniające i kanał technologiczny. Zrealizowane zadanie stanowi drugi etap inwestycji w drodze powiatowej Fidury - Koziki.

Na spotkaniu po uroczystym przecięciu wstęgi odcinek drogi poświęcił ksiądz Witold Gromadzki, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kozikach.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.