Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Ministerstwo Klimatu i Środowiska uruchamia kampanię pt. "Oszczędzamy energię"

W związku z kryzysem energetycznym Ministerstwa Klimatu i Środowiska postanowiło uruchomić kampanię pn. "Oszczędzamy energię", w celu kształtowania postaw i nawyków społeczeństwa do racjonalnego korzystania z energii.

2022/10/kampania-pt-oszczedzamy-energie-fot-urzad-gminy-ostrow-mazowiecka-jpg_633e7a96b9c51 Fot. Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka

Trwająca aktualnie sytuacja geopolityczna, która spowodowała kryzys energetyczny na świecie zachęciła do działania Ministerstwo Klimatu i Środowiska, aby uruchomić kampanię pt. "Oszczędzamy energię", która ma na celu ukształtować postawy oraz nawyki społeczeństwa do racjonalnego gospodarowania energią cieplną i elektryczną w gospodarstwie domowym, biurze czy szkole. Rosyjska inwazja militarna na Ukrainę diametralnie zmieniła sytuację energetyczną całej Europy i świata. 

To wszystko pokazuje, że nie możemy opierać naszego bezpieczeństwa energetycznego na Rosji. Polska doszła do tego wniosku już wiele lat temu i wielokrotnie na forum unijnym zwracała uwagę na potrzebę uniezależnienia Unii Europejskiej od dostaw surowców z Rosji. Bezpieczeństwo energetyczne stało się kluczowym elementem naszego życia, a krajowy i europejski sektor energetyczny znajduje się obecnie w przełomowym momencie.

-Z tego powodu mocno zachęcamy gospodarstwa domowe do oszczędzania energii. To nie tylko korzyść dla naszego portfela czy środowiska, ale także działanie na rzecz bezpieczeństwa energetycznego Polski- mówiła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

W ramach kampanii w mediach ogólnopolskich pojawią się spoty telewizyjne, audycje radiowe, artykuły w prasie i w internecie. Będą prowadzone również działania edukacyjne skierowane do szkół i do młodzieży. W mediach społecznościowych Ministerstwa będą publikowane materiały ze wskazówkami, jak oszczędzać energię.

-Zależy nam, żeby pokazać wszystkim, jak ważne jest oszczędzanie. Wierzymy, że wspólne działania w widoczny sposób wpłyną na mniejsze zużycie energii, oszczędności w naszych portfelach i wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju w tym trudnym czasie- dodała minister.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/oszczedzamy-energie

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.