Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


PSSE w Ostrowi Mazowieckiej przygotowała "Mobilną wystawę grzybów"

Październik jest miesiącem, kiedy w pełni rozpoczął się sezon grzybowy - są one chętnie spożywane ze względu na walory zapachowe jak i smakowe. Jednak należy pamiętać, że mogą stać się przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych. 

2019/10/grzyby-jpg_5d93180ebbeb8 Zdjęcie ilustracyjne

Pomimo ostrzeżeń, które występują w większym stopniu w okresie jesiennym co roku dochodzi do ciężkich zatruć grzybami. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu ostrowskiego a zwłaszcza dzieci i młodzieży odwiedza placówki oświatowo-wychowawcze na terenie naszego powiatu z "Mobilną Wystawą Grzybów". Wystawa ma na celu promowanie wiedzy na temat grzybów jadalnych, niejadalnych oraz trujących i zapoznanie z zasadami bezpiecznego grzybobrania. 

PSSE w Ostrowi Mazowieckiej na wystawie prezentuje modele grzybów, które pogrupowane są pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Informacje, które zostaną zdobyte podczas takiej lekcji będą źródłem bezcennej wiedzy dla mniejszych i większych grzybiarzy. 

Wybierając się na spacer do lasu w poszukiwaniu grzybów warto sprawdzić, które z nich są jadalne, a których należy nie zbierać. W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej można zasięgnąć porady klasyfikatora grzybów, który w przypadku wątpliwości sprawdzi czy zebrany grzyb jest jadalny. Bezpłatne porady grzyboznawcy udzielane są w godzinach pracy PSSE od 7.30 do 15.05, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tel. 29 6440680 w. 45.

Poradnictwo grzybowe prowadzone jest wyłącznie dla osób prywatnych, zbierających grzyby na własne potrzeby. Więcej informacji na stronie PSSE: www.gov.pl/web/psse-ostrow-mazowiecka

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.