Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Linia Ostrów Mazowiecka - Małkinia zostanie zrewitalizowana. Już wkrótce podpisanie umów!

Projekty w ramach programu Kolej+ wchodzą w kolejny etap. Zrewitalizowane zostaną linie Ostrów Mazowiecka - Małkinia oraz Sokołów Podlaski - Siedlce. 

2021/02/tory-jpg_6032169153ef5 Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 17 października o godz. 13.00 na terenie stacji kolejowej w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Lubiejewskiej 150B zostaną podpisane umowy wykonawcze między PKP PLK a samorządem Mazowsza, który jest liderem dwóch projektów w ramach programu Kolej+. Linie Ostrów Mazowiecka - Małkinia oraz Sokołów Podlaski - Siedlce zostaną zrewitalizowane. Umowy z PKP PLK zostaną podpisane przez członkinię zarządu województwa Janinę Ewę Orzełowską. To dwa projekty o olbrzymim znaczeniu dla rozwoju społeczno - gospodarczego województwa. 

Jak podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska – zrównoważony i dostępny transport bez wątpienia napędza rozwój Mazowsza.

- Liczymy na to, że realizacja projektów nowych czy zrewitalizowanych linii kolejowych pozwoli lepiej wykorzystać potencjał całego regionu. To szansa na transport szybki, wygodny i przyjazny środowisku. Samorządy rozmawiają i konsultują. Starają się na bieżąco informować. To bardzo ważne, bo to przedsięwzięcie będzie mieć bezpośredni wpływ na życie każdego mieszkańca tej części regionu.

Połączenie Ostrowi Mazowieckiej z Małkinią

Projekt Rewitalizacja linii kolejowej na odcinku Ostrów Mazowiecka - Małkinia został złożony samodzielnie przez samorząd województwa mazowieckiego. Zgodnie z rekomendowanym do realizacji wariantem istniejący odcinek linii kolejowej nr 34 między Ostrowią Maz. a Małkinią zostanie zmodernizowany i zelektryfikowany, a nowa łącznica pozwoli na zatrzymywanie się pociągów przy głównych peronach w Małkini. Pociągi na tej trasie pojadą z prędkością 120 km/h. Szacowane koszty projektu to ponad 297 mln zł.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.