Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Koło Gospodyń Wiejskich w Kalinowie "Kalinowe Szpilki" na ekrenie programu "Alarm! z pasją" w TVP1 (zdjęcia)

W TVP1 w poniedziałek 14 października w programie "Alarm! z pasją" na ekranie pojawiło się Koło Gospodyń Wiejskich z Kalinowa "Kalinowe Szpilki".

2022/10/kolo-gospodyn-wiejskich-w-programie-alarm-z-pasja-fot-kadr-z-programu-alarm-z-pasja-jpg_634d2778df0a8 Fot. Kadr z programu "Alarm! z pasją"

W piątek 14 października o godz. 20.10 odbyła się emisja programu "Alarm! z pasją", na którym pojawiło się Koło Gospodyń Wiejskich z Kalinowa "Kalinowe Szpilki". KGW z Kalinowa zostało jednym z dwóch z całej Polski, które zostało zaproszone do wzięcia udziału w programie. Jedno ze Śląska przedstawiało tradycyjne koło gospodyń wiejskich, a drugie z naszego powiatu nowoczesne.

-Chciałyśmy troszkę się wyróżnić, no i też szpilki to taki atrybut kobiecy. [...] Podczas ogólnopolskich dożynek ostatnio dostałyśmy medal od Pana premiera i jest to medal za całą naszą działalność, za to, że się wyróżniamy, że jesteśmy i propagujemy kulturę polską - mówiła w programie przewodnicząca KGW w Kalinowie, Barbara Wardaszka.

Jak informuje program "Alarm! z pasją" w TVP1 takich organizacji jest w Polsce prawie 11 tys., a pierwsze pojawiły się już niemal 150 lat temu i cieszą się dużą popularnością.

Wydanie "Alarm! z pasją" z udziałem KGW "Kalinowe Szpilki" można obejrzeć tu: https://vod.tvp.pl/video/alarm

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.