Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Cydejko, Rębkowska, Cymerman i Gospoś z medalami. Olek ze złotem!

22 października rozegrany został bardzo dobry turniej karate kyokushin. Limanowski Klub Karate Kyokushin zorganizował 2. IKO Nakamura Polish Open. Zawody zgromadziły blisko 500 zawodników z Polski, Czech i Ukrainy.

2022/10/img-1822-jpg_6358e677772b2

Ostrów Mazowiecką reprezentowało siedmioro zawodników, a czwórka z nich stanęła na podium. Każdy z nich musiał stoczyć zwycięskie walki w eliminacjach, aby znaleźć się w strefie medalowej. Ostrowski KKK wywalczył cztery miejsca medalowe.

Aleksander Cydejko zajął pierwsze miejsce w kategorii juniorów do 60 kg. Julia Rębowska sięgnęła po trzecie miejsce wśród kadetek do 50 kg. Damian Cymerman wywalczył najniższe miejsce na podium wśród dzieci powyżej 50 kg, zaś Borys Gospoś odebrał brąz w kategorii młodzików do 50 kg. Pozostali zawodnicy: Kacper Podbielski, Izabella Trochimiak i Michał Księżopolski musieli uznać tym razem wyższość przeciwników.

Sensei Radosław Grabowski podczas zawodów sędziował zarówno kata jak i walki, będąc głównym sędzią maty. Zawodnikom sekundowali senpai Zbigniew Laskowski i Rafał Cymerman. Organizatorem zawodów był shihan Zbigniew Goliński z Limanowskiego KKK, a zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Karate Kontaktowego.